Augsburg rozstřílel Stuttgart, Bayern si zastřílel v Berlíně, Dortmund nepustil Kolín nad Rýnem ke slovu

Desáté kolo bundesligy otevíral zápas mezi Hoffenheimem a Herthou. V sobotu hraje Bayern na Unionu a Dortmund hostí Kolín. Ani výkon Vladimíra Daridy nepomohl k bodům berlínské Herthě, když ta v Hoffenheimu dvakrát inkasovala už v prvním poločase a ani po vystřídání býalého českého reprezentanta se v druhé půli nezmohla na zdramatizování stavu. Veškerou snahu pak ukončila červená karta pro Boyatu v 76. minutě utkání.

Bavorský gigant alespoň částečně odčinil pohárovou blamáž s Mönchengladbachem, když v sobotu odpoledne řádil na půdě Unionu Berlín. Hosté se dostali do vedení již v první půli díky dvěma přesným zásahům Lewandwoskiho, kterého podpořil i Sané. Unionu se podařilo krátce před koncem poločasu snížit, ale po změně stran přidali další trefy Coman a Müller.

Dortmund doma nepustil Kolín nad Rýnem ke slovu. V závěru první půle nasměroval Borussii k výhře Hazard a náskok po změně stran pojistil Tigges. Leverkusen nestačil na Wolfsburg a po brankách Nmechy a Arnolda mu podlehl 0:2. Lipsko vedlo dlouhou dobu na půdě Frankfurtu zásluhou Poulsen, ale domácí zachránili alespoň bod v nastaveném čase po trefě Tuta.

Union Berlín - Bayern 2:5
Branky: 43. Gießelmann, 65. Ryerson - 15. z penalty a 23. Lewandowski, 35. Sané, 61. Coman, 79. Müller

Frankfurt - RB Lipsko 1:1
Branky: 90+4. Tuta - 35. Poulsen

Augsburg - Stuttgart 4:1
Branky: 30. Oxford, 52. Gouweleeuw, 72. Niederlechner, 81. Finnbogason - 7. Fuhrich

Mönchengladbach – Bochum 2:1
Branky: 12. Plea, 40. Hofmann – 86. Blum