Xavi vzdoruje návratu, Laporta je zdrženlivý a jak na události reaguje Guardiola?

Xavi vzdoruje návratu, Laporta je zdrženlivý a jak na události reaguje Guardiola?

Barcelona hledá nového trenéra pro svůj tým. Ronald Koeman byl pro nepřesvědčivé výsledky odvolán, ale zatím není známo, kdo bude jeho nástupcem. Média i fanoušci skloňují v podstatě jediné jméno, které zatím ale návratu na Camp Nou vzdoruje. Prezident klubu Joan Laporta se zatím snaží být zdrženlivý, ale svůj názor již také řekl Pep Guardiola, kdysi výrazná tvář lavičky katalánského obra.

Barcelona zvažuje své možnosti, ale příchozí trenér nebude mít na Camp Nou snadnou roli. Klub se zmítá ve finanční krizi, což se projevuje i v hráčském kádru a světlo na konci tunelu je v nedohlednu. Zatímco fanoušci se upínají k návratu Xaviho, prezident klubu emoce krotí. „Jeho jméno je ve všech zprávách, ale máme i jiné možnosti. Všechny zprávy od našich pozorovatelů mluví v jeho prospěch, ale trénuje velmi krátce. Už několikrát jsem řekl, že jednoho dne bude Xavi trénovat Barcelonu, ale nedokážu povědět, kdy k tomu dojde,“ nechal se slyšet Laporta.

Horký kandidát však působí na lavičce katarského Al Sadd, odkud se mu příliš nechce. „Momentálně se naplno soustředím na svou práci v Al Saddu a nemůžu mluvit o ničem jiném,“ nechal se slyšet Xavi, jehož tvrzení podpořilo i vedení katarského celku skrze své sociální sítě.

Zatímco někteří poukazují na jeho malé zkušenosti v roli trenéra, někdejší výrazná tvář Barcelony Pep Guardiola s jeho nasazením problém nemá. „Každý trenér je závislý na výsledcích. Bez nich máme všude krátkou životnost. Nevím, jestli Xavi tuto výzvu příjme, ale pokud se tak stane, nemám žádné pochybnosti o tom, že tento nesnadný úkol zvládne. Zná prostředí, má vášeň a jsem si jistý, že už posbíral nějaké zkušenosti. Možná už jich má více než já, když jsem tenkrát Barcelonu přebíral,“ nechal se slyšet současný kouč Manchesteru City.

Zdroj: tribalfootball.com

LaLiga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.