Zaplatí Baník za start Lischky Spartě smluvně danou pokutu? Jsem připravený, za každou šanci se budu rvát, hlásí ostravský Pokorný

Zaplatí Baník za start Lischky Spartě smluvně danou pokutu? Jsem připravený, za každou šanci se budu rvát, hlásí ostravský Pokorný
OBSAHUJE OHLASY

Ostravský stoper Jakub Pokorný nastupuje za Baník jen zřídka. V neděli proti Spartě by měl být pětadvacetiletý odchovanec Znojma v základní sestavě na úkor Davida Lischky, který v Ostravě hostuje právě z letenského klubu.

David Lischka podle smlouvy nesmí hrát proti svému klubu. „Jsem připravený,“ říká náhradník Pokorný pro idnes.cz. Jenže pokud Baník za start Lischky zaplatí smluvně danou pokutu, do základní sestavy se dostat nemusí. „Pak bych čekal na další šanci. Pokud však dostanu příležitost, budu se rvát,“ neztrácí motivaci pětadvacetiletý stoper Ostravy.

Pokorný uznává kvalitu stoperů Lischky a Svozila. „Lišák hraje dobře a Svozka (Svozil) má v lize životní formu. Musím doufat, že příležitost dostanu. Klukům ale přeji, aby se jim dařilo a abychom vyhrávali,“ sdělil pro idnes.cz.

Se Svozilem hráli první ligu už ve Znojmě. „Vyhovíme si, známe svoje silné i slabší stránky,“ konstatoval.

Souhru Pokorného se Svozilem si trenér Ondřej Smetana vyzkoušel i ve středečním poháru s Hradcem Králové (1:2), a tak se dá očekávat, že za start Lischky Baník platit nebude. „I když jsem do utkání nastoupil po dvou a půl týdnu, hrálo se mi dobře. Bohužel jsme nepostoupili. Pro mě byl už pohár velkým zápasem, protože jsem předtím v Hradci hostoval. Ale proti Spartě to bude ještě o level výše. A před výbornou kulisou. Věřím, že to utkání dopadne pro nás úspěšně,“ doplnil pro web idnes.cz Pokorný.

Zdroj: idnes.cz