Franěk v Edenu řídil zápas podle pravidel, v Ostravě se se svými výroky nemýlil ani sudí Berka

Franěk v Edenu řídil zápas podle pravidel, v Ostravě se se svými výroky nemýlil ani sudí Berka

Komise rozhodčích Fotbalové asociace ČR (FAČR) rozhodla, že sudí si v nedělních šlágrech Slavia – Plzeň a Ostrava – Sparta jednali podle pravidel a žádný tým nepoškodili.

„Určitě to nebylo zcela bez chyby, ale v globále se dá říci, že sudí vypjatá střetnutí zvládli,“ uvedl Michal Beneš, jenž má na starost v komisi videorozhodčí. „Rozhodčí utkání neovlivnili,“ citoval web sport.ceskatelevize.cz slova předsedy komise Radka Příhody.

V utkání mezi Plzní a Slavií viděli hned tři plzeňští hráči červenou kartu. Příhoda viděl pouze chybu v tom, že sudí Franěk Řezníkovi neudělil první červenou kartu hned, ale až po zásahu videorozhodčího. Vyloučení Pernici i Mosquery bylo správné.

Ekpai v 53. minutě druhou žlutou nedostal rovněž správně. „Komise konstatovala, že se přestupek nestal, protože došlo k odehrání míče. Pravděpodobně ke kontaktu hráčů nedošlo,“ řekl Beneš.

V Ostravě byly nařízeny správně všechny tři penalty. Příhoda vytkl pouze VARu, že vstoupil do třetí penalty, když fauloval Bořek Dočkal a videorozhodčí se domníval, že jako nedovolený zákrok byl posouzený ten od Krejčího ml.

Berka si dobře vedl i v tom, že v úvodu druhé půle nenařídil pokutový kop po zákroku sparťana Panáka na Buchtu. Rovněž v souladu s pravidly neplatil ani gól Hancka kvůli ofsajdu. „Pokud je situace těsná a nemůžeme prokázat, jestli to byl nebo nebyl ofsajd, bez kalibrované čáry musíme potvrdit rozhodnutí na hrací ploše,“ doplnil Příhoda.

Zdroj: sport.ceskatelevize.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.