Benzema nasměroval Real k výhře se Šachtarem, Liverpool nepustil Atlético ke slovu

Chelsea stačila na výhru nad Malmö jedna branka, Wolfsburg porazil Salcburk. Bayern rozstřílel Benficu. Ronaldo dvěma góly spasil United. Fati zachránil Barcelonu. Juventus porazil Zenit.

Obhájce titulu Chelsea nastoupil na půdě švédského Malmö. Tým trenéra Thomase Tuchela šel do zápasu povzbuzený po posledním ligovým triumfu 3:0 nad Newcastlem. Nicméně v prvním dějství londýnský celek dominoval v držení míče i ve střelách na bránu, ale gólová radost nepřišla. Šanci změnit skóre měl v 15. minutě Hakim Ziyech, ale brankář Dahlin střelu z úhlu vyrazil na roh. O dvě minuty později Ruben Loftus-Cheek hlavičkoval těsně vedle a ve 29. minutě opět Dahlin vytasil skvělý zákrok před Havertzem. Domácí měli největší šanci ve 45. minutě, když Čolak z ničeho nic se dostal do obrovské šance, ale bránu těsně minul.

Do druhého poločasu lépe vstoupil anglický celek. V 56. minutě Hudson-Odoi přihrál Ziyechovi, který z bezprostřední blízkosti zakončil výpad k levé tyči. Dahlin byl bez šance. V 68. minutě si našel centr z rohového kopu Thiago Silva, Dahlinovi pomohl na čáře jeden z obránců. V 79. minutě se ocitl sám před brankářem Havertz, ale domácí brankář pravou nohou stihl zasáhnout. Chelsea podala dominantní výkon, i když se prosadil jen Hakim Ziyech. Malmö je nadále v Lize mistrů bez vstřelené branky.

Strhující duel viděli diváci v Turíně, kde domácí Juventus porazil Zenit 4:2. „Stará dáma“ si tak zajistila postup do osmifinále dvě kola před koncem. Gólů mohlo padnout ještě více, hosty zachránila v prvním dějství tyč a ve druhém břevno. Navíc oba brankáři pochytali ještě spoustu tutovek.

Bayern nepřipustil proti Benfice žádné drama, hattrickem se blýskl Polák Lewandowski.

Barcelona po výhře nad Dynamem Kyjev má stále velkou šanci na postup ze skupiny. Hubenou výhru 1:0 trefil v 70. minutě Fati, když centr z pravé strany srazil bránící hráč přímo na penaltu a Fati bal=on napálil přímo pod břevno.

AC Milán na své půdě přivítalo Porto, ale portugalský soupeř se dostal do vedení již krátce po úvodním hvizdu zásluhou Díaze. Po změně stran došlo ke srovnání skóre, když si vlastní branku připsal Mbemba. Real Madrid uspěl doma proti Šachtaru Doněck, když se o obě trefy Bílého baletu postaral Benzema. Hosté se zmoli jen na jednu odpověď z kopaček Fernanda.

Dortmund se přesvědčil o síle Ajaxu, přestože po první půli vedl díky proměněné penaltě Reuse. V tu dobu už ale byli domácí v početní nevýhodě, neboť červenou kartu spatřil Hummels. Až ve druhém poločase toho dokázali hosté využít a po trefách Tadiče, Hallera a Klaassena otočili na 3:1.

Liverpool doma nepustil Atlético Madrid ke slovu. Po první půli vedli svěřenci kouče Jürgena Kloppa rozdílem dvou branek, soupeř šel navíc do deseti. Po změně stran oba brankáři lovili míč ze svých sítí, ale ani v jednom případě nebyla branka uznána, proto výsledek nakonec skončil 2:0 pro Reds.

Manchester City demonstroval svou sílu proti Bruggám a po trefách Fodena, Mahreze, Sterlinga a Jesuse jednoznačně tento duel ovládl. PSG se trápilo na půdě Lipska a nakonec to stačilo jen na dělbu bodů. Na úvodní trefu Nkunka reagoval hned dvojitě Wijnaldum, ale v nastaveném čase stav srovnal z penalty Szoboszlai.

Liga mistrů – skupinová fáze:

Bayern Mnichov – Benfica 5:2 (2:1)
Branky: 26. Lewandowski, 32. Gnabry, 49. Sané, 61. Lewandowski, 84. Lewandowski – 38. Morato, 74. Núñez

Juventus – Zenit 4:2 (1:1)
Branky: 1. Dybala, 58. Dybala (pen.), 74. Chiesa, 82. Morata – 26. Bonucci (vla.), 90+2. Azmún.

Villarreal – Young Boys 2:0 (1:0)
Branky: 36. Capoue, 89. Danjum

Sevilla – Lille 1:2 (1:1)
Branky: 15. Ocampos, - 43. David, 51. Ikone

AC Milán - Porto 1:1
Branky: 61. vlastní Mbemba - 6. Díaz

Real Madrid - Šachtar Doněck 2:1
Branky: 14. a 61. Benzema - 39. Fernando