Je mi to často vytýkáno, že jsem hodný, slušnost ale není blbost, hlásí Šilhavý. Použil vůbec někdy v kabině fén?

Je mi to často vytýkáno, že jsem hodný, slušnost ale není blbost, hlásí Šilhavý. Použil vůbec někdy v kabině fén?

Čerstvý šedesátník Jaroslav Šilhavý, jenž vede národní mužstvo už od roku 2018, má stejně jako Vítězslav Lavička nálepku slušného trenéra, jenž v rámci své práce nepotřebuje zvyšovat hlas.

On sám to ale dle svých slov dokáže. Naposledy tak učinil před osmifinálem Eura proti Nizozemsku. "Měli jsme odletět na zápas s Nizozemskem do Budapešti, ale rozbilo se letadlo a vraceli jsme se na Strahov. Cítil jsem, že hráči nejsou koncentrovaní, že se jim nelíbí, že to takhle dopadlo. Cítil jsem, že je potřeba zakročit. Myslím, že to byl slušný fén. Možná že se to povedlo i z pohledu zpozornění týmu směrem k zápasu s Nizozemskem. Zase ale tomu nepřikládám takovou váhu, že by to stačilo, abychom porazili Nizozemsko," usmíval se v interview pro sport.cz bývalý stratég Slavie, Liberce, Jablonce či Dukly.

Slušnost až mírumilovnost navíc nepovažuje za slabou stránku. "Je mi to často vytýkáno, že jsem hodný. Když se nedaří, tak si někdy lidi pomohou touhle nálepkou. Ale slušnost není blbost. Když je třeba zvýšit hlas, tak to člověk ucítí a musí zakročit. Měnit se nebudu. Výsledky a úspěchy hovoří o tom, že to není a nebyla špatná cesta," pochválil se plzeňský rodák, jehož slova vyšla na sport.cz.

Jeho potomek Tomáš Šilhavý se potatil a aktuálně trénuje třetiligový Králův Dvůr. Co na jeho kariéru říká? "Jsem celkem překvapený, že takhle přirozeně do toho přešel. Nikdy jsem si nemyslel, že se vydá na trenérskou dráhu. Vypadá to, že ho to baví. Jsem zvědavý, kam to dotáhne. Dlouho teď vedli tabulku, dařilo se jim. Déle jsem teď na jeho zápase nebyl. Trochu si stěžovali, že když tam jsem, tak prohrávali. Tak jsem tam nechodil a kupodivu vyhráli. Občas se samozřejmě bavíme o fotbale, ale že bych mu radil, to určitě ne. Musí se rozhodovat sám, jsou to spíš takové diskuze," zaznělo na webu sport.cz z úst bývalého obránce Plzně, Chebu, Slavie, Drnovic nebo Viktorie Žižkov.

Do fotbalového koloběhu je mimochodem namočen také jeho čtrnáctiletý vnuk, jenž prošel Bohemians Praha 1905 a aktuálně obléká dres Tempa. "Většinou hraje v obraně, krajního beka. Je takový subtilnější, pohybově vybavený. Vždy mu říkám: Jestli tě to baví, dělej to naplno. Na co to bude stačit, uvidíš později. Nechci teď říkat, že z něj bude ligový fotbalista. Záleží na něm. Od rodičů a od nás má samozřejmě velkou podporu," zakončil na sport.cz Šilhavý, jehož výběr se v listopadu utká s Kuvajtem a Estonskem.

Zdroj: sport.cz