Pavlenka je zpátky v bráně Werderu, po suchu začínají českému gólmanovi opět lepší časy

Pavlenka je zpátky v bráně Werderu, po suchu začínají českému gólmanovi opět lepší časy

Jedenáct zápasů čekal Jiří Pavlenka na svůj debut v 2. bundeslize. Vypadalo to dokonce, že jeho působení v Brémách je u konce. O víkendu ale vychytal proti lídrovi ze St. Pauli bod. A nyní se zdá, že se jeho konec na severu Německa konat nemusí.

Vrátit se do bundesligy, postavit perspektivní manschaft. Ambice měly Brémy vysoké. A v jejich rámci odsunuly na vedlejší kolej českou oporu z brány Jiřího Pavlenku. Po jedenácti kolech druhé bundesligy nicméně tým z hanzovního města byl s bilancí 4-3-4 daleko postupovým vodám a pro odchovance Baníku a  s koncem října podle všeho opět začíná pracovně intenzivnější období. “Ptali jsme se sami sebe: Co ještě můžeme udělat, aby tým získal určitou rutinu? Pak jsme si řekli, že Pavlas je brankář s většími zkušenostmi, který by mohl vnést do naší obrany více klidu. Proto jsme se rozhodli pro Jiřího," okomentoval návrat českého reprezentanta mezi tři tyče Werderu pro web Deich Stube kouč Brém Markus Anfang, s tím, že v tréninku Pavlenka vypadal o kousek lépe než mladík Zetterer.

Brémy s českou jistotou za zády remizovali s lídrem soutěže ze St. Pauli 1:1 a Pavlenka se měl podle zpravodajství i statistik, velmi “pohodový den v práci”, kdy neřešil žádné zásadní problémy. Sám ale přiznal, že pro něj osobně se jednalo o výjimečný moment. "Po čtyřech měsících bez jediného soutěžního zápasu nebylo snadné znovu hrát. Ale jsem vděčný, že jsem konečně zpátky," uvedl brankář na Instagramu. 

Do hry se tak dostává možné prodloužení Pavlenkova kontraktu s Brémami. Českému golmanovi na konci letošní sezóny končí smlouva a v minulosti byl spojován s prestižnějšími adresami v Německu nebo třeba Anglii, což byl podle trenéra Anfanga jeden z důvodů, proč Brémy dávaly přednost perspektivnějšímu Zettererovi. Jako náhradník z druhé bundesligy ale Pavlenka tolik zájmu přitahovat zřejmě nebude a s rostoucím vytížením by mohl mít 29letý brankář zájem prodloužit.

zdroj: deichstube.de

Bundesliga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.