Rozhodčí tlačí velkým klubům, přiznává Guardiola

“Jdou štěstíčku naproti” nebo “mají pořešené černokněžníky.” Tak se v nejnižších českých soutěžích označuje situace, kdy má klub zajištěnou přízeň sudího. Podobný systém funguje podle kouče Manchesteru City Pepa Guardioly i v nejvyšších úrovních. Přičemž platidlem má být renomé klubu.

“Nikdo nám nepomůže, musíme si všechno uhrát sami,” komentoval středeční výhru svého klubu v rozhovoru pro televizní stanici BT Sport Jose Guardiola. S tím, že zatímco opravdovým velkoklubům rozhodčí občas pomůžou, jeho tým si všechno musí vybojovat sám. “Ano, vím to, je to kontrast s mou bývalou kariérou,” odpověděl na přímou otázku bývalý kouč Barcelony nebo Bayernu Mnichov.

Ten byl včera s výkonem svých svěřenců proti Bruggám (4:1) abnormálně spokojen. “Prvních patnáct minut bylo dokonalých,” rozplýval se, s tím že po získání vedení gólem Phila Fodena City nešťastně inkasovalo vlastencem Johna Stonese a následně se muselo probíjet defenzivních blokem zatažených Belgičanů. Ten se podařilo až  v druhém poločase prolomit Mahrézovi a definitivní klid domácím přinesl až Sterling v 72. minutě. Skóre nakonec v nastaveném čase uzavřel Gabriel Jesus a Guardiola může pomalu začít spřádat plány na jarní útok na trofej. City po čtyřech zápasech ve skupině sedí na prvním místě s pětibodovým náskokem na středečního soupeře na nepostupovém místě.

Větší zájem než komentáře k pohodovému vítězství ale u redaktora BT Sport vyvolala Guardiolova upřímnost ohledně vztahu velkoklubů a rozhodčích. “Když jste ve velkoklubech, tak vám rozhodčí občas pomůžou. Tady v City ne. Tady si musíme všechno uhrát sami,” vykládal do televizních kamer Guardiola. S tím, že na základě těchto skutečností si trofejí získaných s Manchesterem City cení mnohem více. “Naprosto. Radost je mnohem větší,” prohlásil s úsměvem Pepe Guardiola, který za posledních pět let vyhrál třikrát Premier League, ale trofej za vítězství v Lize mistrů mu zatím stále uniká.

zdroj: BT Sport