Juve urval výhru až v nastaveném čase, milánské derby dopadlo smírně

Dvanácté kolo Serie A má jednoznačný tahák. V neděli večer se na San Siru chystá milánské derby. AC hostí Inter. O jediný bod se hostují Genoa vzdálila sestupovému pásmu, když ani ve dvanáctém zápase nedokázala rozšířit svou skromnou sbírku vítězství. Janované přitom do zápasu dobře vstoupili, když se po penaltě ujali vedení, domácí nicméně v druhém poločase dokázali otočit a hosté tak nakonec byli rádi, když jim Bianchi zajistil alespoň jeden bod.

Ve druhém zápase pak Spezia nejtěsnějším rozdílem přetlačila Turín, když vítězství jí vystřelil po hodině zápasu Sala. Český obránce David ZIma zůstal jen na lavičce Turína a do zápasu nezasáhl.

I další dva zápasy sobotního programu pak skončily jednogólovými rozdíly. Juventus na získání svého náskoku čekal až do nastaveného času, kdy - o od 58. minuty vyloučeného Milenkoviče - oslabenou Fiorentinu konečně pokořil Cuadrado. To Atalanta si svůj náskok hýčkala už z konce prvního poločasu, Cagliari ovšem v druhých 45 minutách nenašlo způsob, jak ji tento uzmout.

Trápení Římanů pokrčovalo i v neděli na půdě Benátek. Domácí poslal do vedení krátce po úvodním hvizdu Caldara, ale do konce první půle dokázali nepříznivý stav otočit Somurodov a Abraham. Po změně stran se ale ke slovu dostali opět domácí a po trefách Aramy a Okerekea slavili výhru 3:2.

Benátky - AS Řím 3:2 (1:2)
Branky: 3. Caldara, 65. Aramu z pen., 75. Okereke - 43. Šomurodov, 45.+2 Abraham

Sampdoria - Bologna 1:2 (0:0)
Branky: 77. Thorsby - 47. Svanberg, 78. Arnautović

Udinese - Sassuolo 3:2 (2:2)
Branky: 8. Deulofeu, 39. vlastní Frattesi, 51. Beto - 15. Berardi, 28. Frattesi

Lazio - Salernitana 3:0
Branky: 31. Immobile, 36. Pedro, 69. Luis Alberto

AC Milán - Inter Milán 1:1 (1:1)
Branky: 17. vlastní De Vrij - 11. Calhanoglu z penalty