West Ham senzačně získal skalp Liverpoolu, Arsenal bere tři body s Watfordem

I po derby v Manchesteru nabízí 11. kolo Premier League zajímavé události. Kupříkladu ligový debut Antonia Conteho na lavičce Tottenhamu nebo vyhecovaný souboj čtvrtého West Hamu s druhým Liverpoolem.

Krize Aston Villy se začíná prohlubovat. Tým z Birminghamu prohrál už pátý zápas v řadě, a po solidním začátku se propadá tabulkou. Na jižním pobřeží Anglie k jeho sestřelení stačila jedna povedená akce Adama Armstronga, který vedení Southamptonu trefil už ve třetí minutě, Villains se ve zbývajícím čase utápěli ve své herní marnosti a přes nepříznivý stav jen třikrát vystřelili na bránu stráženou Alexem McCarthym.

Po pátečním předkrmu ale mnohem větší pozornost přitáhlo derby v Manchesteru. Tam se na Old Trafford střetli United s City. A byť se očekával vyrovnaný zápas, svěřenci Pepa Guardioly v pohodě přejeli. Už v 7. minutě si totiž po centru ze strany nešikovně střelil vlastní gól Eric Bailley, na konci poločasu pak neutěsněným prostorem u levé tyče pohřbil šance Rudých ďáblů David De Gea.

V zápasech hraných od v Anglii tradiční třetí hodiny (na kontinentální Evropě od čtvrté) se pak odehrály další překvapení. Rozhodně se nečekalo selhání Chelsea, která proti Burnley sice šla do vedení, gól českého útočníka Matěje Vydry deset minut před koncem ji nicméně překvapil a hvězdami nabitý kádr, kterému nicméně momentálně chybí absentující útočníci Lukaku a Werner nedokázal do konce zápasu na srovnání zareagovat. Nečekala se ani výhra doposud posledního Norwiche, který uspěl na hřišti Brentfordu, jež po nadšeném nováčkovském začátku se nyní probouzi do reality a táhne za sebou sérii čtyř proher. Jakž takž předpokládatelně tak nakonec skončil jen utkání zlepšujícího se Crystal Palace, jež pod Vierou dělá viditelné pokroky a v sobotu poměrně jasně přehrál Wolves, což v poslední půlhodině gólově vyjádřili i Zaha s Gallagherem. V závěrečném zápase sobotního programu si problémy stíhaný Newcastle odvezl z Brightonu alesponň bod, když se dokázal po penaltě domácích vrátit do zápasu.

Londýnský Arsenal mohl jít do vedení proti Watfordu již v první půli, ale Aubameyang pokutový kop neproměnil. Po změně stran se ale střelecky prosadil Smith Rowe, který rozhodl o hubené výhře domácích. Duel Evertonu s Tottenhamem branku nenabídl, ale body se dělily také v Leedsku, kam zavítal Leicester. Na trefu Raphinha reagoval o dvě minuty později Barnes.

West Ham senzačně uspěl doma proti Liverpoolu. Již ve čtvrté minutě si dal brankář hostů Alisson vlastní branku, ale Alexander-Arnold dokázal ještě před koncem poločasu srovnat. Po změně stran však domácí udeřili znovu a přesné zásahy slavili Fornals a Zouma. Origi sedm minut před koncem už jen snížil na konečných 3:2.

Premier League  - 11. kolo:

Southampton - Aston Villa 1:0 (1:0)
Branky: 3. Armstrong

Manchester United - Manchester City 0:2 (0:2)

West Ham - Liverpool 3:2 (1:1)
Branky: 4. vlastní Alisson, 67. Fornals, 74. Zouma - 41. Alexander-Arnold, 83. Origi