Z posledních šesti zápasů jediná výhra. AS Řím se nedaří. Tak Mourinho začal natírat rozhodčí

Z posledních šesti zápasů jediná výhra. AS Řím se nedaří. Tak Mourinho začal natírat rozhodčí

Začátek sezóny nebyl špatný a trenér AS Řím José Mourinho házel úsměvy i vtípky. V posledních zápasech se ale Giallorossi dařit přestalo a portugalský kouč opět kolem sebe začíná kopat. Po Konferenční lize to schytal rozhodčí.

Už se z toho stává jakýsi zvyk. José Mourinho nastoupí do nového angažmá, v přípravě připomene své minulé úspěchy a strhne na svůj tým pozornost několika mediálně chytlavými výroky. Následuje úspěšný rozjezd sezóny a všeobecné poplácávaní po zádech. Aby se následně stroj zadrhl a Mourinho kolem sebe začal kopat. Tento scénář se uplatnil v Tottenhamu, nyní jej Special One podle všeho oprašuje v AS Řím. V šesti posledních zápasech jeho svěřenci vyhráli jen jednou, v pohárovém utkání s Bodo Glimt mezitím schytali šestigólový debakl a když se týmu nepodařilo napravit pověst ani v odvetě (2:2), našel si portugalský stratég obětního beránka. V rozhodčích.

"S rozhodčími nemám problém. Nicméně třeba v Konferenční lize nejsou moc dobří," zahlásil Mourinho po domácí ztrátě s norským outsiderem, kdy během zápasu hosté dvakrát vedli a domácím zachraňoval bod až šest minut před koncem Ibanez. “Možná se jedná o jednotlivce, kteří teprve začínají svou kariéru v evropských soutěžích. Ale v prvním střetnutí jsme prohráli 6:1 a já na adresu rozhodčího neřekl jediné slovo. Ale dneska nám prostě opět upřel dvě penalty. To je příliš," čertil se Mourinho.

Fektem nicméně zůstává, že jeho týmu se nedaří nejen v evropské Konferenční lize.  Byť v Serii A AS okupuje solidní čtvrté místo, tak během října tým zklamal ve všech vysoce sledovaných střetech a z trojzápasu s AC, Juventusem a Neapolí vytěžil pouhý jeden bod. Nedaří se ani oporám týmu, Tammy Abraham sice začal svou kariéru v Římě velmi dobře, ale postupem času jeho střelecký prach vyschnul, Henrikh Mkhitaryan je žalostně z formy, v normálních časech velmi energický Nicolo Zaniolo je podle italských novinářů pouhým odstínem své někdejší fazóny. Mourinho se teď podle všeho upíná k zimnímu přestupovému oknu, kdy by chtěl do svého týmu napumpovat novou krev. Zájem má mít třeba o Harryho WInkse z Tottenhamu.

zdroj: Sportskeeda

Serie A - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.