Zlomený hrot útočného trojzubce Liverpoolu: Která z hvězd si měsíc nezahraje?

Zlomený hrot útočného trojzubce Liverpoolu: Která z hvězd si měsíc nezahraje?

Čtyři góly a jednu asistenci ve osmi ligových zápasech této sezóny zatím zaznamenal Roberto Firmino. V listopadu podle všeho své statistiky nerozhojní. Odhadovanou měsíční stopku mu vystavit poraněný stehenní sval ze zápasu Ligy mistrů s Atleticem.

Statisticky jej Salah s Maném převyšují, Klopp si ale bez něj svou útočnou vozbu příliš představit nedokáže. Firmino je mezi dvojici zakončovatelů jakýmsi technicky nadaným beranidlem, které umí roztrhat obranu soupeře silou, hrozbou ze vzduchu i kličkou. Nyní jej bude muset nicméně německý stratég oželet. Roberto Firmino si - jako střídající hráč nastupující za “rozhodnutého” stavu - ve středu proti Atleticu opětovně poranil stehenní sval a podle prognózy to vypadá, že na hřišti v plné zátěži se brazilský útočník objeví až v prosinci. 

"Bobby má vážné svalové zranění, což je opravdu nešťastné. Nevíme přesně, jak dlouho bude mimo hru, ale nepředpokládáme, že by se dokázal vrátit už po nadcházející mezinárodní pauze. Bude to dlouhodobější . Musíme na tom zapracovat," citovala Kloppa televizní stanice SkySport. Kloppovi tak vypadl další hráč užší rotace, když v péči lékařského ansámblu na Anfieldu v tuto chvíli jsou už Naby Keita, Joe Gomez nebo James Milner.

Pro Kloppa to znamená, že do nejbližších zápasů s West Hamem, Arsenalem, Southamptonem a zřejmě i Evertonem bude Firmina postrádat a bude se muset spoléhat na Diega Jotu a Divocka Origiho. Druhý jmenovaný je přitom dlouhodobě spojován s odchodem z Anfieldu. A ještě jednou, největší přínos Firmina plyne z jeho dokonale sehrané spolupráce se Salahem a Maném, kdy za tyto dva odvede velké množství černé práce. "Za těch pět let, co s ním hraji, můžete vidět, kolik přihrávek a kolik asistencí nám poskytl, a pak se můžete podívat i na jeho defenzivní práci pro nás a jeho práci mezi lajnami, kdy nám vytváří prostor, abychom měli všechno jednodušší. Takže si myslím, že je neuvěřitelný,” okomentoval podíl Brazilce na úspěších Liverpoolu právě Sadio Mané. 

zdroj: LiverpoolEcho

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.