Trenér má koučovat, ne komentovat každý verdikt sudího. Pak to není trenér, ale jeho karikatura, míní Csaplár

Trenér má koučovat, ne komentovat každý verdikt sudího. Pak to není trenér, ale jeho karikatura, míní Csaplár

Nynější trend, který je ve Fortuna:lize nastolen a spíše než fotbal mnohdy připomíná válku, se Josefu Csaplárovi v žádném případě nelíbí a již řadu kol nabádá k přísnějšímu posuzování zákroků...

Na přílišnou tvrdost poukázal např. v souvislosti s oběma ligovými duely Slavie proti Plzni a Pardubicím a byť byli v Ďolíčku uděleny pouze dvě žluté karty, on sám by jich nasázel mnohem víc.

"Vážím si Pardubic i jejich kouče Krejčího, co s týmem dokázal. Ale proti Slavii mělo padnout deset žlutých karet za první poločas. Vyzývám rozhodčí, aby se nebáli vyhodit trenéry na tribunu klidně v desáté minutě. Trenér má koučovat, ne komentovat každý verdikt rozhodčího. Pak to není trenér, ale jeho karikatura," uvedl ve svém pravidelném sloupku pro sport.cz čerstvě devětapadesátiletý expert.

"A domnělá ruka slávisty Kačaraby, po které Pardubice kopaly penaltu? Balon ho trefil do nehtu, on to ani nezaznamenal. Říkám si, co všechno by se po těchto verdiktech dělo, kdyby na FAČR byli nadále Dagmar Damková a Roman Berbr," kroutil hlavou sportem.cz citovaný Csaplár, který už je déle bez trenérského angažmá.

V minulém kole chválil sudí Fraňka i Berku, kteří se nebáli nastolit přísnější metr. Víkendový střet Slovanu s Klokany ho však řádně nadzvedl.

"Bohužel musím konstatovat, že, ač jsem Liberečák, gól Slovanu na 1:0 neměl platit. Jeho autor Chaluš měl naopak dostat červenou kartu. Všemu navíc předcházela jeho ruka. Všechno ale posvětil VAR. Představte si takový zákrok Chaluše na polovině hřiště. A pak si porovnejte, za co šli na Slavii ven plzeňští Řezník s Pernicou," uzavřel na sport.cz ostřílený odborník.

Zdroj: sport.cz

 

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.