Zlínský kouč Jelínek: Bodů mohlo být víc! Radost mu dělají mladí

Zlínský kouč Jelínek: Bodů mohlo být víc! Radost mu dělají mladí

Na špatné straně hrany mezi “skupinou o 7. až 10. místo” a “skupinou o udržení” se jeden zápas před pomyslnou polovinou ligy nachází zlínští fotbalisté. Jejich kouč Jan Jelínek, pro kterého se jedná o první ligové angažmá na pozici hlavního trenéra,  plánuje minimálně jedno ze soupeřů nad Zlínem ve zbytku ligy přeskočit. Kvalitu na to podle něj žlutomodří mají.


„Co se týká umístění a bodů, tak tam musíme pomýšlet ještě na posun směrem nahoru a doufám, že tak přemýšlejí i hráči. S tímto nechceme být spokojení. Co se týká hry, tam se zlepšujeme. Herní projev, kondice, dokážeme i proti silným soupeřům být nebezpeční,“ komentoval bilanci 4-2-8 pro klubové stránky během reprezentační pauzy Jelínek s tím, že nejvíc ho mrzí ztráta bodu v Plzni nebo nevydařený domácí zápas s Hradcem. Na druhou stranu, Jelínek podle všeho může být rád, že jeho svěřenci před pauzou dokázali přerušit děsivou sérii šest proher v řadě a výhrou nad Budějovicemi doplněnou o remízy s Pardubicemi a Jabloncem se posunout v tabulce výše. Jeho tým navíc v těchto třech posledních zápasech neinkasoval, a přes 28 obdržených gólů ve 14 zápasech tak nyní už nemá nejhorší obranu v lize. 

Návdavkem po dlouhé době si zlínští pěstují i zajímavou hráčskou perspektivu. Ve čtrnácti zápasech za ševce nastoupilo už sedm fotbalistů mladších 21 let, přičemž o Condem, Cedidlovi a Tkáčovi lze říci, že jsou členy Jelínkovy užší rotace. „Největší progres je u Davida Tkáče, který je úplný nováček od přípravy. Chytil svou šanci za pačesy. Pracuje dobře v tréninku i v zápasech a je přínosem pro tým, na něm to jde vidět,“ hodnotí největší dosavadní překvapení zlínské sezóny  Jelínek, když David Tkáč společně se sparťanským talentem Adamem Hložkem vede se čtyřmi góly teenagerskou tabulku ligových střelců. 

Zajímavou zkušenost Jelínkovi přináší i spolupráce se zahraničním výsadkem ve zlínském kádru. Tam vedle Slováků Matejova s Rakovanem a zmíněného zlínského drahokamu Cheikha Condeho patří i Youba Dramé, Lamine Jawo a Vakho.  „Je to samozřejmě zajímavá spolupráce. Měl jsem příležitost je poznat už v B-týmu, když za námi chodili z áčka. V tréninkovém procesu je vnímat každý den je zajímavé, mentalita je jiná,“ potvrzuje Jelínek. „Třeba Vachtang Čanturišvili je výbušná povaha, ale zdravým způsobem. Je to vítězný typ. Na Cheicka Condeho musíte zase jinak než na Lamina Jawa, který je extrovert,“ uzavírá trenér Fastavu Zlín.  

zdroj: fastavzlin.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.