Na magnet kola pozvali Jarolím a Zápotočný

Na magnet kola pozvali Jarolím a Zápotočný

LUKÁŠ JAROLÍM, záložník pražské Slavie, se připravuje na zápas s Libercem. Utkání s vedoucím týmem soutěže nevnímá jako magnet 13. ligového kola, dobře ale ví, že výhra jeho týmu by znamenala skok v tabulce a přiblížení se pohárovým příčkám.

Liberec vede ligu, hraje pohledný a účelný fotbal. Co bude na tým trenéra Vítězslava Lavičky platit?

Oni budou muset hrát jako domácí mužstvo do plných. My budeme spoléhat na brejky. Budeme dobře bránit a snažit se zakončit každý rychlý protiútok.

Čím vás tým Liberce letos překvapil?

Určitě nikdo nečekal, že po všech těch odchodech budou na prvním místě. Spoléhají na týmový duch a vyplácí se jim to.

Když zvítězíte, na Liberec budete ztrácet pouhé tři body. Je tato skutečnost motivující? Vnímáte, že se dotahujete na špici tabulky?

Víme o tom, že jsme se dotáhli na špici. Kdybychom vyhráli v Liberci, bylo by to ještě příjemnější. Ale takhle se na to dívat nesmíme, svazovalo by nás to. Půjdeme do toho jako do každého jiného zápasu – s cílem vyhrát.

Liberec spoléhá na ofenzivu. Slavii by měl útočný styl soupeře vyhovovat...

Myslím, že to bude dobrý fotbal. My taky moc nebráníme, divákům by se to mohlo líbit. Liberec jako domácí tým, bude muset útočit, my budeme vyčkávat na okénka v jejich obraně.

Tým je už takřka kompletní. Navrátili se rekonvalescenti Gedeon, Victorino i Adauto. Bude s nimi Slavia silnější?

Trénujeme kompletní a na 100%. To je dobře už jen kvůli konkurenci v týmu. Navíc máme našlapaný program, tak je to lepší i v případě nějakého zranění, karet...

Na koho si musíte dát největší pozor? Kdo z libereckých hráčů je podle vás nejnebezpečnější?

Nevím, jak na tom bude Zbyněk Pospěch, ale určitě to bude on. Mají dobré útočníky, navíc většinu akcí táhnou po stranách, tam to budeme muset zavřít.

Jaká je před magnatem kola nálada v kabině?

My to jako magnet nevnímáme, víme ale, že jedeme k prvnímu mužstvu. Přesto jsme v pohodě. Dobře jsme o reprezentační pauze potrénovali a snad se to projeví i na hřišti.

Jaký je váš tip na výsledek?

Nebudu tipovat. Jedeme tam vyhrát, ale nakonec můžeme být spokojeni i s remízou.

[obrazek id="513"]Obránce Liberce TOMÁŠ ZÁPOTOČNÝ si nepřipouští, že by jeho tým mohl se Slavií ztratit tři body. V severočeském mužstvu je podle jeho slov výborná nálada a všichni hráči se na zápas kola těší. A jaký tipoval výsledek? Líbilo by se mu vyhrát 2:0.

S čím na Slavii vyrukujete? Můžou diváci očekávat útočný fotbal?

Hrajeme doma a chceme vyhrát. Budeme útočit, očekávám, že se bude hrát nahoru dolů. Ani jedno mužstvo nebude spoléhat jen na obranu a diváci si snad přijdou na své.

Vedete ligu, ale když Slavia na vašem hřišti zvítězí, stáhne váš náskok na tři body. Připouštíte si to?

Nepřipouštíme. Nekoukáme na to, jestli stáhne náš náskok. My zkrátka hrajeme doma a budeme se snažit Slavii porazit. Na domácím hřišti držíme vítěznou sérii a nehodláme ji přerušit.

Překvapila vás letos Slavia něčím?

Začala špatně, teď ale hraje velmi dobře. Daří se Vlčkovi, Fořtovi, mají nebezpečný útok. Také jejich středová řada hraje výborně. Jejich slabina by mohla být v obraně.

Na koho ze slávistů si budete muset dávat největší pozor? Řekněte jedno jméno.

Určitě je to Vlček. Je nebezpečný v brejcích a přesně tak u nás bude Slavia podle mého názoru hrát.

Do týmu soupeře se vrací Gedeon, Victorino, Adauto. Zvýší se podle vás síla Slavie?

Než se dostanou do optimální formy, bude to nějaký čas trvat. Jsou to bezesporu kvalitní fotbalisté, ale Slavii se teď daří a nevidím důvod, proč by mělo dojít ke změnám v sestavě.

Jaká je před magnetem kola nálada v kabině?

Výborná. Na tréninku hrajeme tenis, squash, už žádnou kondici nenaháníme. I na tréninku hrajeme všichni ve velké pohodě. Hecují se staří s mladýma a na zápas se Slavií se moc těšíme.

Jaký je váš tip na výsledek?

Líbilo by se mi vítězství 2:0.

[ 18.11.2005 - eFotbal. Foto: MARSfoto ]