Frýdek se snaží pod Kozlem zlepšovat i souboje: Mám nastavený individuální program a vidím posun

Frýdek se snaží pod Kozlem zlepšovat i souboje: Mám nastavený individuální program a vidím posun
OBSAHUJE VIDEO

Dvaadvacetiletý Christian Frýdek, bývalý hráč Sparty, Vlašimi, Táborska i Hradce Králové, si momentální působení pod Ještědem užívá a může za to i pravidelné prvoligové vytížení, s tím, že za značku ze stadionu U Nisy již od svého příchodu nastoupil devětkrát.

"Jsem rád za šanci v lize i za to, že můžu být v klubu jako je Slovan. Podmínky jsou tu super," pochvaloval si syn vicemistra Evropy z roku 1996 Martina Frýdky, jenž se narodil v Leverkusenu.

V mládežnických kategoriích byl považován za velký talent své generace. V dospělém fotbale však z něj zatím rozdílový hráč není. "To, co se říkalo, jsem vnímal. Se zraněními a s výkony na hostováních ve druhé lize jsem nebyl úplně spokojený. Zlepšuje se to a doufám, že to bude ještě lepší," navnadil liberecké fanoušky svěřenec Luboše Kozla, jehož slova nabídly stránky fcslovanliberec.cz.

Pracovat je třeba i na soubojích, o čemž už vedl debaty právě i se svým nynějším nadřízeným či kondičním koučem Pavlem Čvančarou. "Mám nastavený individuální program. Vidím posun, ale pořád je na čem pracovat," ozřejmil.

Ke kvalitním výkonům mu pomáhá i skutečnost, že se mu konečně vyhýbají zranění. "Každé z nich je hrozně těžké, návraty na hřiště bolí. Jsem rád, že to pokaždé nějak dopadlo a musím zaklepat, že se mi teď vyhýbají," přidal na fcslovanliberec.cz mladší bratr dalšího exsparťana Martina Frýdka, jenž je už nějaký čas součástí Luzernu.

A co profesní sny? "Chtěl bych, abychom hráli se Slovanem co nejvýš v tabulce a rád bych si jednou zahrál i evropské poháry," uzavřel na fcslovanliberec.cz mladý středopolař z fotbalové rodiny.

Zdroj: fcslovanliberec.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.