Vaclík má ohledně barážového losu jasno: Rádi bychom se vyhnuli Itálii, to by bylo hodně složité

Vaclík má ohledně barážového losu jasno: Rádi bychom se vyhnuli Itálii, to by bylo hodně složité

Český národní tým sehrál v doznívajícím kalendářním roce 2021 hned 17 zápasů, což je rekordní číslo, o čemž původně nevěděl ani Tomáš Vaclík z Olympiakosu Pireus.

"Nevěděl jsem, že těch utkání bylo tolik. Myslím, že to můžeme hodnotit jako úspěšný rok. Neskončili jsme sice druzí v kvalifikaci, ale dostali jsme se do baráže. To byl vzhledem k tomu, že jsme měli ve skupině Belgii, náš cíl. Tým se určitě posunul a za mě se udělal úspěch na mistrovství Evropy, kde jsme došli daleko. Dokázali jsme se měřit s těmi nejlepšími reprezentacemi," připomněla reprezentační jednička, jejíž názor publikovaly stránky ČT Sport.

Protože bude soubor Jaroslava Šilhavého v listopadovém losu baráže nenasazen, čeká ho někdo ze šestice Itálie, Wales, Švédsko, Rusko, Skotsko a Portugalsko, s tím, že například s první zmíněnou zemí vedenou Robertem Mancinim prohrál těsně před letošním šampionátem na Apeninském poloostrově vysoko 4:0.

"Rádi bychom se vyhnuli Itálii. Zažili jsme je před Eurem, jsou to úřadující evropští šampioni a bylo by to hodně složité," doplnil na portálu ceskatelevize.cz někdejší gólman Sevilly, Basileje i Sparty, který si nechce dělat těžkou hlavu ani z toho, že semifinále play-off se odehraje na cizím hřišti...

"Tak to prostě je. Během Eura jsme se ale přesvědčili, že to může jít. Skotové proti nám také hráli doma a my u nich byli schopni vyhrát. Počkáme si tedy na los, koho nám přidělí, a připravíme se na to, jak nejlépe budeme umět," ubezpečil české fanoušky ostřílený strážce svatyně, jenž si v rodné zemi udělal jméno štacemi ve Vítkovicích a Viktorii Žižkov.

Na Krmenčíka se mohutně pískalo i v reprezentačním dresu. "Jsi h*vado," rozléhalo se z letenských tribun

Zdroj: ceskatelevize.cz