Český junior Mužem sezóny! Gólman Liverpoolu si podmanil svatého Patricka

Český junior Mužem sezóny! Gólman Liverpoolu si podmanil svatého Patricka

Ve dvaceti letech získává zkušenosti i ukazuje talent. Brankář Vítězslav Jaroš svoje irské hostování v St. Patricku  z Liverpoolu využil na sto procent. Tým vytáhl z loňského šestého  na letošní druhé místo, svoji roli potvrdil ziskem týmového ocenění Hráče sezóny. 

33 zápasů, deset čistých kont, obliba mezi domácími fanoušky a možnost k druhému místu v irské Premier Division na konci listopadu přidat ještě vítězství ve FAI Cupu. Tak vypadá v tuto chvíli sezónní bilance dvacetiletého českého brankářského talentu Vítězslava Jaroše, který v irském St. Patricku hostuje poprvé v seniorském fotbale z mateřského Liverpoolu.  

St. Patrick má před posledním zápasem sezóny (irská liga se hraje systémem jaro-podzim) jisté 2. místo, když nestačil pouze na dominantní Shamrock. Pro St. Patrick se jedná o velký úspěch, když v loňské zkrácené sezóně (místo 36 kol se odehrálo pouze 18) obsadil až šesté místo se sedmadvacetibodovou ztrátou na vítězný Shamrock. I díky Jarošovi letos tuto ztrátu při dvojnásobném počtu zápasů dokázali snížit kolo před koncem na polovinu. Za odměnu si tým za osm měsíců zahraje kvalifikaci o místo v Evropské lize. Jestli u toho bude jeho český hráč této sezóny je ovšem otázka.  

"Líbí se mi tu. Je to jiná zkušenost, protože než se dostanete na nejvyšší úroveň, musíte hrát mužský fotbal, takže si myslím, že je to skvělá zkušenost a je to skvělá úroveň,” hlásil v červenci Jaroš v rozhovoru pro fanouškovské stránky Liverpoolu s tím, že předpokládá, že po konci sezóny v Irsku  se vrátí na Anfield. Dvojka české reprezentace do 21 let bude mít podle všeho nakročeno na další hostovačku. Tentokrát už zřejmě na “domácím ostrově.” Ověnčen irským oceněním.

zdroj: si.com/FanNation