Klokan Le Giang si v Paříži převzal od Mezinárodní hráčské asociace prestižní cenu. Za co ji obdržel?

Klokan Le Giang si v Paříži převzal od Mezinárodní hráčské asociace prestižní cenu. Za co ji obdržel?

Slovenský brankář ve službách Bohemians Praha 1905 Patrik Le Giang zužitkoval nominaci České asociace fotbalových hráčů a od mezinárodní hráčské asociace FIFPro obdržel v kategorii "Player Impact" cenu Merit Award, jíž si letěl osobně převzít do Paříže.

Vše se stalo díky tomu, že založil nadaci, jež draží dresy známých hráčů a výtěžek věnuje na podporu dětí v nouzi. Navíc se také zapojil do projektu "Enjoy Life", jenž přispívá na renovaci škol v Indonésii.

"Mám v životě velké štěstí, protože se mi splnil sen stát se profi fotbalistou a nadešel čas, abych to vrátil zpět. Jestli dětí vzhlížejí k fotbalistům jako ke svým vzorům, neměli by je vnímat jako lidi s rychlými auty a balíkem peněz. Měli by je považovat za někoho, kdo využívá svůj vliv na ovlivnění komunity," vyprávěl webem sport.aktuality.sk citovaný konkurent Valeše a Bačkovského.

"Uvědomil jsem si, že jestli chci inspirovat ostatní, musím být nejen lepším hráčem. ale i lepším člověkem mimo trávník. Proto jsem založil nadaci Step by Step. Její filozofie nám připomíná, že bez ohledu na to, jak malý je náš příspěvěk, nás stále posouvá správným směrem. A pokud spadneme, je to jen malý krok, který nás přivede zpět na cestu, jejíž cílem je udělat ze světa lepší místo pro život," přidal devětadvacetiletý rodák z Lučence, jenž v tomto ligovém ročníku odchytal za Klokany čtyři duely a v osmi případech byl připraven jako dvojka.

"Prvořadým cílem je dát finanční podporu těm, kteří to potřebují nejvíc. Kromě toho ale chceme inspirovat mladé, aby byli lepšími lidmi a pomáhali těm, kteří to potřebují. Je třeba se společně starat o planetu, jíž spolu sdílíme," uzavřel na sport.sk bývalý brankář Žiliny, Vlašimi, Karviné i Prostějova, jenž je součástí Ďolíčku už skoro dva a půl roku.

Český junior Mužem sezóny! Gólman Liverpoolu si podmanil svatého Patricka

Zdroj: sport.sk

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.