Eto'o bude bojovat o post prezidenta Kamerunské fotbalové federace, Puyol i Seedorf mu drží palce

Eto'o bude bojovat o post prezidenta Kamerunské fotbalové federace, Puyol i Seedorf mu drží palce

I když už Samuel Eto'o nějaký čas fotbal na nejvyšší úrovni nehraje, populární je pořád a to zejména ve své rodné zemi, čili v Kamerunu.

Dnes již čtyřicetiletý internacionál s velmi pestrou klubovou minulostí by se chtěl stát v brzké době dokonce prezidentem Kamerunské fotbalové federace.

Svou oficiální kandidaturu podal někdejší věhlasný útočník se čtyřmi primáty pro nejlepšího fotbalistu Afriky uprostřed pracovního týdne v sídle svazu v Yaoundé a stalo se tak za přítomnosti celé řady jeho fanoušků.

Pokud by se počítala pouze oblíbenost, vítěz Afrického poháru národů z roku 2002 a trojnásobný šampion Ligy mistrů z let 2006, 2009 a 2010 by byl vysokým favoritem.

Na bývalého kanonýra Mallorky, Barcelony, Interu Milán, Anži Machačkala, Chelsea, Evertonu, Sampdorie Janov, Antalyasporu či Konyasporu, jenž ukončil kariéru předloni v Kataru, však budou čekat volby.

"Oficiálně jsem podal svou kandidaturu pro nadcházející volby. Je mi ctí, že to můžu udělat a doufám, že mohu pomoci reformovat federaci a posunout náš milovaný sport na další úroveň. Varuju své protivníky, aby byli opatrní, protože jsme toho už museli hodně skousnout. Podvádění bylo dost," prohlásil Eto'o, jehož kroku zatleskal i jeho bývalý spoluhráč z Camp Nou Carles Pyuol.

A nebyl sám. "Hodně štěstí můj bratře. Kamerun potřebuje, aby ses stal prezidentem. Učiň nezbytné kroky k reformě federace a vybudování udržitelné budoucnosti pro další generace. Věřím ti," vzkázal o pět let starší exreprezentant Oranjes se surinamskými kořeny Clarence Seedorf.

Slavia s Jabloncem, Sparta na Slovácku, Plzeň v Ostravě, Liverpool - Arsenal, Ústí - Opava, FC Barcelona - Espanyol

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Samuel Eto'o (@samueletoo)