Vypadá to, že kdo umí kličku, okamžitě je povolán do nároďáku, říká Vízek a kroutí hlavou nad vůdcovstvím Brabce

Vypadá to, že kdo umí kličku, okamžitě je povolán do nároďáku, říká Vízek a kroutí hlavou nad vůdcovstvím Brabce

Jak hodnotil nedávno skončený reprezentační sraz internacionál Ladislav Vízek, který nikdy nejde pro upřímnost daleko? Pokud jde o Kuvajt, z Perského zálivu podle něj přijeli výletníci, kteří někde v poušti postavili činžák a za odměnu vyrazili do Olomouce. Co se týče Estonska, jeho hráči prý byli šikovnější než Češi, kteří to ale uhráli větší pracovitostí a byli běhavější.

"V posledních měsících to zase vypadá, že kdo umí kličku, okamžitě je povolanej do nároďáku. Ti kluci ale za to nemůžou. Jde o hlubší problémy českého fotbalu a o neschopnost vychovávat hráče adaptabilní na evropské poměry," uvedl ve svém komentáři pro Deník sport olympijský vítěz.

Na druhou stranu uznává, že máme aktuálně trable s nemalou marodkou. "Mimo je Kúdela, k němu by do dvojky pásnul Zima. Taky Bořil, Holeš, Provod, Schick. To je půlka mančaftu. Pakliže tyhle kluky nebudeme mít v pořádku, nemáme v baráži absolutně žádnou šanci. Když vidím šest soupeřů, které můžeme dostat, jdou na mě mrákoty. Nyní nemáme úplně marné mužstvo, ale ani nijak dobré. Co se dá dělat. Třeba v březnu nějakým zázrakem překvapíme. Dřív jsme měli frajery v Dortmundu, Liverpoolu, Juventusu, Atlétiku, Teď jsou tři kluci ve West Hamu, Schick je v Leverkusenu, Vydra v Burnley. Jinak nikdo nikde. My jsme pro ostatní nebezpeční jen proto, že dovedeme hrát pospolu, kompaktně, jezdíme po prdeli. Mně to ale přijde dost málo. Třeba Vydra se snažil, dřel, já mu tak fandil, ale v zakončení mu prostě chybí kvalita Lukaka," krčila rameny ikona Dukly s minulostí v Le Havru, jejíž názor publikoval portál iSport.cz.

Před baráží se tedy bude soubor Jaroslava Šilhavého opět spoléhat hlavně na týmovost a Schickovu genialitu. "A musíme se modlit, aby se Brabec se Zimou náhodou nerozhodli, že si zase půjdou během srazu vylepšit nějaký angažmá. Nebo třeba i koupit nový auto. Řeknu vám, že jeden můj kamarád tohle chování a benevolenci reprezentačních trenérů nedal a přestal koukat na nároďák. Urazilo ho to. Rozumím mu. Vůbec nechápu, jak se to mohlo stát. A pak ještě Brabec kecá do novin, že chce být lídr reprezentace. Panebože," rýpl si do stopera řeckého Arisu Soluň Vízek, kterého citoval Deník Sport.

Fukal o Coufalovi: Přesně tohle český fotbal potřebuje. Nedvědové, Němcové, Panenkové dokázali říct svůj názor

Zdroj: isport.blesk.cz