Šilhavý si myslí, že jeho tříletá práce jde pořád nahoru a i proto se chce sejít s Fouskem. Tématem je další důvěra...

Šilhavý si myslí, že jeho tříletá práce jde pořád nahoru a i proto se chce sejít s Fouskem. Tématem je další důvěra...

Jaroslav Šilhavý, jenž musel kvůli covidu vynechat oba listopadové zápasy s Kuvajtem i Estonskem, vyjádřil nelibost nad tím, že by měla o jeho reprezentační budoucnosti rozhodnout březnová baráž o mistrovství světa.

I kvůli tomu by si rád velmi brzy promluvil s předsedou FAČR Petrem Fouskem, se kterým chce řešit výkony mužstva i jeho pozici. Kritika se přeci jen nějaká našla...

"Trochu mě to mrzí. Práce, kterou jsme tu udělali za tři roky, jde pořád nahoru, a teď bude naše setrvání záležet na tom, jestli postoupíme nebo ne," zaznělo z úst Šilhavého na ČT Sport.

I proto žádá o schůzku s prvním mužem českého fotbalu. "Nevím, jestli to je ideální. Budu rád určitě, abychom si sedli a řekli, jaký je vůbec stav věci," přidal bývalý šéf Slavie, Dukly, Liberce i Jablonce, který se na letošním Euru dostal do čtvrtfinále.

Jeho asistent Jiří Chytrý se nechal slyšet, že třetí místo ve skupině za Belgií a Walesem nepovažuje za neúspěch. Také on by rád věděl, na čem jsou, ještě před jarním play-off o MS.

"Český fotbal by měl vědět, jakou chce jít cestou, vyhodnotit si naši práci a klidně může padnout ano ne, ale mělo by se to dělat v hlubším kontextu a nevycházet jednorázově z jednoho zápasu. Za mě asi ideální v této situaci je, aby se to rozseklo ještě před baráží," uzavřel Šilhavého asistent, jenž za něj v listopadu na lavičce zaskakoval.

Csaplár: Z Evropy postoupily přímo na MS Dánsko, Belgie, Chorvatsko, Srbsko i Švýcarsko. Nemrazí vás z toho?

Zdroj: ceskatelevize.cz