Sparta je pořád profesorská, za mě je to furt málo, říká její bývalý útočník Bednář

Sparta je pořád profesorská, za mě je to furt málo, říká její bývalý útočník Bednář

Poslední letenské vystoupení v Uherském Hradišti moc nekvitoval ani bývalý útočník českého národního mužstva s osmi mezinárodními starty a současný trenér staršího dorostu Bohemians Praha 1905 Roman Bednář, jenž oblékal rudý dres před několika lety.

"Sparta je pořád profesorská, za mě je to furt málo," uvedl po prohře 0:4 se Slováckem někdejší forvard Kaunasu, Hearts, West Bromwiche, Leicesteru City nebo Blackpoolu, jehož slova publikoval portál isport.blesk.cz.

Pořád je na čem pracovat zejména pokud jde o bojovnost a odhodlání. "Přizpůsobovat by se neměla, ale v případě hry v české lize to udělat musí," všiml si na portálu iSport.cz osmatřicetiletý útočník Červených Janovic, v nichž působí po boku Tomáše Řepky či Martina Jiránka.

Prohrát se podle něj může, ale ne takovým odevzdaným způsobem, kdy byl čtyřgólový rozdíl ještě milosrdný. "Emoce tam musí jednoznačně být,“ přitakal na stránkách Sportu držitel čtyř trofejí, z nichž na dvě dosáhl právě se Spartou a to v jejím posledním titulovém roce v roce 2014.

Také exboleslavský dlouhán přiznává, že ho pár konkrétních hráčů zklamalo a veřejně byl opět zmíněn Lukáš Štetina. Svého času ho přitom mimořádně respektoval, nicméně od příchodu z Dukly už na Letné až tak často nezářil. "Říkal jsem si, že takového stopera bychom ve Spartě potřebovali. Je to The Rock, zabiják,“ připomněl jeho tělesnou konzistenci Bednář, jehož stanovisko vyšlo ve Sportu.

Slavia s Feyenoordem a Teplicemi, Sparta v Glasgowě s Rangers a s Libercem, Plzeň s Bohemians. Los baráže MS!

Zdroj: isport.blesk.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.