Pešír nemá rád kritiku Vízka: Co se ale týče funkcionáře nebo trenéra na vrcholové úrovni, tam já vidím nulu

Pešír nemá rád kritiku Vízka: Co se ale týče funkcionáře nebo trenéra na vrcholové úrovni, tam já vidím nulu

Pamatujete na letní kauzu v rámci Eura, která se týkala žlutých karet a disciplinárního trestu pro krajního beka Jana Bořila?

Tehdy byl za to zkritizován vedoucí národního mužstva Tomáš Pešír, na němž si ve veřejném prostoru pochutnal například Ladislav Vízek.

Jeho tehdejší ostřejší slova vůči čtyřicetiletému funkcionáři byla následující: "Jak to, že vedoucí mužstva nezná pravidla? To je přece jeho práce! On má mít tyhle věci v malíku. Nesmí se splést. Počínání Tomáše Pešíra nechápu. Z jeho strany to je obrovský amatérismus a po šampionátu by měl u mužstva bez milosti skončit. Když pominu jeho profesní selhání, ve volbách šel proti Petru Fouskovi, proti správnému směru. Pešír tam prostě nemá co dělat. Myslím, že na manažerských pozicích u nároďáku je potřeba udělat více změn," čertil se Deníkem Sport citovaný internacionál.

Sám bývalý útočník s minulostí ve Slavii, Ružomberoku, Mladé Boleslavi, Livingstonu, Kayserisporu, Famagustě, Górniku Leczna či Jagiellonie Biaylystok se s šestašedesátiletým exreprezentantem evidentně nemusí a byť si na odvetu musel počkat pár měsíců, nakonec přišla.

Vízkovi, který kritizoval reprezentaci po listopadovém cyklu s Kuvajtem a Estonskem, vše vrátil v rámci interview pro Českou televizi. "Osobně mám rád tvrdou kritiku od odborníků na slovo vzaté, ale trochu mě mrzí kritika odborníků typu Ladislava Vízka, který měl bezpochyby dobrou hráčskou kariéru, kterou respektuji. Co se ale týče funkcionáře nebo trenéra na vrcholové úrovni, tam já vidím nulu. Snad jen krom toho, že byl delegátem někdy před iks lety, což taky nebylo nic moc slavnýho. Takové kritiky z úst této osoby nemám rád,“ zaznělo z úst Pešíra, jehož vyjádření nabídl iSport.cz.

Vízek mimochodem začal před pár měsíci trénovat mužstvo Karlovy Vary-Dvory a zatím mu to na západě Čech zřejmě jde. "Trénovat pod panem Vízkem je paráda. Je to česká legenda, suprovej chlap. Na to, co dokázal, by se mohl chovat, jak chce a nikdo by se nemohl divit. Ale on je úplně normální. Je to výborná zkušenost," uzavřel střelec Dvorů Filip Němec na konto častého kritika domácích poměrů.

Skautské a analytické oddělení Slavie posiluje pár nových jmen. Brožek už byl na obhlídce v Nigérii...

Zdroj: isport.blesk.cz