Majitelé titulů, které nikdo netipoval: Kvarteto nečekaných oslav cenných trofejí

Náš oblíbený sport má své favority i outsidery. Pochlubit se může ale celou řadou překvapivých momentů, ať už jde o rekordní přestupy, spory či excesy slavných hráčů, až po nečekané zisky mistrovských titulů. Právě díky těmto chvílím si získal miliony fanoušků po celém světě, kteří dychtivě vyhlížejí každý další zápas svého oblíbeného klubu. Vraťme se ale nyní do minulosti a připomeňme si kvarteto nečekaných oslav, jež nikdo netipoval.

1) Leicester City (Premier League 2015/2016)

Triumf Lišek v ostrovní nejvyšší soutěži zůstává i nadále jedním z největších překvapení v historii fotbalu. Na začátku sezóny byl kurz na jejich možný úspěch 5000:1 a prakticky se ani nepočítalo, že by si na ně mohl někdo vsadit. Leicester však šokoval nejen anglickou veřejnost, když dokázal prestižní ligu ovládnout.

Slavná vítězství proti Liverpoolu, Tottenhamu nebo Manchesteru City nezůstala bez odezvy. Celá řada hvězd v týmu byla poté lákána za nemalé peníze na zvučné adresy. I když se dnes Leicesteru nedaří zrovna jako před lety, tak zisk titulu s 81 body v tabulce už jim nikdo nikdy nesebere.

Zdroj: sportskeeda.com