Reprezentačním týmem opomíjení obránci, kteří by si možná zasloužili pořádnou mezinárodní příležitost?

Zatímco Vladimír Coufal, Pavel Kadeřábek, David Zima, Tomáš Kalas, Ondřej Čelůstka, Jan Bořil, Jakub Brabec, Filip Novák, Ondřej Kúdela či Aleš Matějů dostávají v případě dobrého zdraví šanci v národním mužstvu pravidelně, jsou i tací, kteří ohledně reprezentace pouze paběrkují, případně je realizační tým na čele s Jaroslavem Šilhavým opomíjí. Pojďte se spolu s námi podívat na osm zahraničních krajánků, kteří by o výraznější šanci v nejcennějším trikotu nepochybně stáli.

Patrizio Stronati (27 let)

Vytáhlý stoper sice mohl mít na ostravských Bazalech klid a být defenzivním tahounem Baníku, nicméně i tak se rozhodl podruhé v kariéře opustit rodnou zemi.

Svého času mu to v rakouské Austrii Vídeň nevyšlo a záhy se vrátil zpět do českého prostředí, nicméně nyní doufá v lepší časy v maďarské NB I.

V Puskás Akadémia ho vede bývalý kouč Slovanu Liberec Zsolt Hornyák a jestli mu něco na nové adrese po boku Kozáka, Plška, Baluty a spol. chybí, herní vytížení to není.

I když už byl za poslední tři roky do nároďáku nominován hned několikrát, na první start stále ještě čeká a dosud jeho konto zdobí pouze šest pobytů na lavičce náhradníků.