Reprezentačním týmem opomíjení obránci, kteří by si možná zasloužili pořádnou mezinárodní příležitost?

Zatímco Vladimír Coufal, Pavel Kadeřábek, David Zima, Tomáš Kalas, Ondřej Čelůstka, Jan Bořil, Jakub Brabec, Filip Novák, Ondřej Kúdela či Aleš Matějů dostávají v případě dobrého zdraví šanci v národním mužstvu pravidelně, jsou i tací, kteří ohledně reprezentace pouze paběrkují, případně je realizační tým na čele s Jaroslavem Šilhavým opomíjí. Pojďte se spolu s námi podívat na osm zahraničních krajánků, kteří by o výraznější šanci v nejcennějším trikotu nepochybně stáli.

Michal Frydrych (31 let)

Z Hustopečí nad Bečvou pocházející zadák byl svého času mimořádně důležitým článkem Baníku a málo toho neodehrál ani ve Slavii, nicméně většinou přicházel do hry až jako náhradník, což se mu nelíbilo.

I proto přijal s povděkem a téměř "na stará kolena" odchod do polské Ekstraklasy, v níž pomáhá v obraně tvrdit muziku ve Wisle Kraków.

Současný spoluhráč Jana Klimenta či Matěje Hanouska patří k hodně produktivním obráncům a zatímco minulou sezonu končil se třemi ligovými góly, v tomto ročníku už je na stejné bilanci a mohl by ji ještě vylepšit.

Národní tým "Lvíčat" měl na sobě naposledy před více než devíti lety a možná by byla škoda, kdyby jednou ukončil kariéru bez žádného vystoupení v áčku. I kdyby to mělo být v rámci testu v přáteláku proti trpaslíkovi typu Kuvajtu.