Reprezentačním týmem opomíjení obránci, kteří by si možná zasloužili pořádnou mezinárodní příležitost?

Zatímco Vladimír Coufal, Pavel Kadeřábek, David Zima, Tomáš Kalas, Ondřej Čelůstka, Jan Bořil, Jakub Brabec, Filip Novák, Ondřej Kúdela či Aleš Matějů dostávají v případě dobrého zdraví šanci v národním mužstvu pravidelně, jsou i tací, kteří ohledně reprezentace pouze paběrkují, případně je realizační tým na čele s Jaroslavem Šilhavým opomíjí. Pojďte se spolu s námi podívat na osm zahraničních krajánků, kteří by o výraznější šanci v nejcennějším trikotu nepochybně stáli.

Tomáš Petrášek (29 let)

Jeden z nejlepších středních obránců současné polské Ekstraklasy zrál velmi dlouho a ještě před pár lety se ho týkaly výhradně nižší soutěže.

Když byli Votroci v první lize, žádnou příležitost nedostal a postupně se zjevil například ve Spartě Kolín, Viktorii Žižkov či Slavoji Vyšehrad.

Změna v podobě odchodu do Rakówa mu však vyšla a i díky tomu už hraje třetím rokem stabilně polskou ligu, ve které se zapsal už devětkrát do střelecké listiny.

I když ho nedávno přibrzdilo dlouhodobé zranění, aktuálně už je znovu v plné polní a se svým týmem se pere ve špičce tabulky.

Jaroslav Šilhavý mu dal v posledním roce a půl zatím velkou šanci jen jednou a to proti Kypru. Na další příležitost si je třeba trpělivě počkat. Podle mnohých by byl pracovitý obr lepším lídrem než samozvaný vůdce Jakub Brabec.

Vyhasínající hvězdy s druholigovým statusem, které zná díky prvoligové či reprezentační minulosti celá republika?