Dukla se musela doma smířit jen s remízou, Varnsdorf si vyšlápl na Žižkov

Šestnácté kolo druhé nejvyšší české ligy se potýká s nepříznivým počasím. Již v pátek byl odložen duel Jihlavy s Ústí nad Labem, v sobotu podobně dopadly i bitvy mezi Chrudimí a Vlašimí, Líšně a Vyškova, Opavy a Brna či Prostějova s rezervním týmem pražské Sparty.

Zelenou dostala Dukla, která na Julisce přivítala Třinec. Fanoušci se během devadesáti minut branky nedočkali, a tak utkání dopadlo dělbou bodů. Více k vidění bylo na půdě Táborska, které však nakonec nestačilo na Příbram. Domácí dostal do vedení Provazník, ale v první půli dokázal stav srovnat Pilík. Po změně stran se dostali ke slovu hosté díky trefám Vilotiče a Voltra z penalty. Sedm minut před koncem pak snížil Tijani na konečných 2:3.

V neděli se snažila Viktoria Žižkov uhájit svou půdu před nájezdem Varnsdorfu, ale již po devatenácti minutách se prosadil Dordič z penalty. Po změně stran náskok na konečných 0:2 zvýšil Šimon.

FNL - 16. kolo:

Dukla Praha - Třinec 0:0

FC MAS Táborsko – 1.FK Příbram 2:3 (1:1)
Branky: 20. Provazník, 83. Muhamed Tijani – 39. T. Pilík, 62. Vilotić, 70. Voltr (pen.)

Viktoria Žižkov - FK Varnsdorf 0:2 (0:1)
Branky: 19. Dordič z pen., 65. Šimon