Slavia si zastřílela proti Teplicím, Karabec s Pulkrabem se postarali o výhru Sparty

Šestnácté kolo české nejvyšší soutěže nabídlo v sobotu hned čtyři zápasy a o branky rozhodně nebyla nouze. České Budějovice doma šokovaly Slovácko, Olomouc si zastřílela proti Pardubicím a Ostrava si veze pouhý bod ze Zlína.

České Budějovice - Slovácko:

Slovácko namlsané skalpem Sparty z minulého kola vyrazilo do Českých Budějovic pro další tři body. Svěřenci kouče Svědíka se ujali v první půli vedení, když Sadílek poslal centr do vápna a na správném místě se nacházel Kalabiška. Horké chvíle prožíval brankář domácích Vorel, který dokázal chytit penaltu Jurečkovi a v závěru první půle vytlačil ránu Petržely do tyče.

Po změně stran hosté zvýšili svůj náskok po trefě Sadílka, později pak navíc přišla pro Dynamo další komplikace v podobě červené karty pro Horu. Slovácko však početní výhody a dvoubrankového náskoku nevyužilo, neboť nejprve snížil Valenta a pak dvěma góly dokonal obrat Bassey.

Pardubice - Olomouc:

Východočeským Pardubicím se v této sezóně příliš nedaří a v tabulce figurují na příčce, která by mohla signalizovat jarní boje o setrvání mezi tuzemskou elitou. V Ďolíčku sice dokázal na úvodní trefu Růska reagovat Tischler, ale Zmrzlý vrátil Sigmě náskok, který si přenesla i do druhé půle.

Po změně stran to byla opět Olomouc, která trestala chyby v defenzivě Pardubic. Nejprve se prosadil Poulolo, poté střelecky zazářili i Gonzalez a Látal. Hanáci nakonec zvítězili vysoko 5:1 a východočeský klub musel okusit další hořkost porážky.

Zlín - Ostrava:

Ševci přivítali na své půdě ostravský Baník a diváci se dočkali hned dvou branek během první půle. Skóre otevřel v šestnácté minutě Almási po přihrávce Potočného. Domácí ale odpověděli již po dvou minutách, kdy se střelecky prosadil Tkáč.

Po změně stran se Cedidla ve vápně provinil loktem a nabídnutou penaltu proměnil Azevedo. Když už se zdálo, že by Baník mohl svůj hubený náskok udržet, udeřil po zahraném rohu Procházka a rozhodl tak o remíze 2:2.

Plzeň - Bohemians:

Západočeská Plzeň jasně demonstrovala, že branky střílet nezapomněla. V duelu s Bohemians 1905 nepustila po celý zápas Klokany ke slovu a zaslouženě slavila zisk tří bodů. Viktoria se dostala do vedení již během první půle, kdy se střelecky prosadili Pernica, Kopic a Mosquera.

Po změně stran pokračovali svěřenci trenéra Bílka v kanonádě a přidali další tři trefy. Nejprve se prosadil Bucha, poté i Sýkora a Kayamba. Po závěrečném hvizdu byl výsledek 6:0, pro hosty možná až příliš krutý, ale zato domácí příznivci byli spokojeni.

Hradec Králové - Karviná:

Karviná chtěla získat nějaké body do tabulky, aby se vymanila z pásma sestupu, ale proti Hradci Králové se jí to opět nepovedlo. Hosté v závěru první půle šli do početní nevýhody, když sudí Krejsa po přezkoumání u videa vyloučil Túlia po faulu na Vlkanovu. Votroci toho dokázali využít hned záhy a Jakub Rada z volného přímého kopu obstaral jedinou branku utkání.

Slavia - Teplice:

Souboj prvního s posledním v tabulce dopadl dle papírových očekávání a Teplice se v Edenu nezmohly na nic světoborného. Sešívaní udeřili již po čtvrthodině hry, kdy se po faulu Rezka prosadil z přímého kopu Stanciu, který míč uklidil do šibenice.

Ještě před koncem první půle domácí zvýšili svůj náskok, neboť z pravé strany vyslal centr Masopust a dokonale jej využil Kuchta. Ve druhém poločase pak Ousou zvýšil na 3:0 a jelikož další branka nepadla, jednalo se o konečný výsledek.

Jablonec - Mladá Boleslav:

Svěřenci kouče Petra Rady se prezentují v Konferenční lize sympatickými výkony, ale v české nejvyšší soutěži se jim nedaří. Potvrdili to i v nedělním utkání na Střelnici, kterou vyloupila Mladá Boleslav. Stačila ji na to jediná přesná střela, kterou po změně stran zaznamenal Hlavatý.

Sparta - Liberec:

Pražská Sparta potřebovala odčinit nezdar z minulého týdne, kdy osudně padla na půdě Slovácka. Svěřenci kouče Pavla Vrby vstoupili do utkání aktivně a již po pěti minutách se ujali vedení po přesném zásahu Karabce. Po půlhodině hry však došlo k vyrovnání, které obstaral na druhé straně Frýdek, a tak musela o výhře rozhodnout až branka, kterou zaznamenal deset minut před závěrečným hvizdem Pulkrab.

FK Pardubice - Sigma Olomouc 1:5 (1:2)

Branky: 16. Tischler - 13. Růsek, 23. Zmrzlý, 49. Poulolo, 68. González, 78. Látal. Rozhodčí: D. Černý - Hrabovský, Kotík - Adámková (video). ŽK: P. Černý (Pardubice). Diváci: 458 (omezený počet).
Pardubice: Boháč - Halász, Čihák (36. Lupač), Toml, Čelůstka - Jeřábek, Červ (84. Šimek) - Tischler, Beran (46. Matějka), Cadu - P. Černý (73. Huf). Trenér: Novotný.
Olomouc: Macík - Poulolo, Hubník, Vepřek (76. Látal) - Zahradníček, Greššák (36. Sedlák), Breite, González (76. Spáčil), Zmrzlý - Daněk (76. Uriča), Růsek (87. Matoušek). Trenér: Jílek.

Fastav Zlín - Baník Ostrava 2:2 (1:1)

Branky: 18. Tkáč, 86. Procházka - 16. Almási, 52. De Azevedo z pen. Rozhodčí: Franěk - Kubr, Dohnálek - Štěrba (video). ŽK: Čanturišvili, Cedidla, Poznar, Procházka - Tetour, Kaloč. Diváci: 576 (omezený počet).
Zlín: Rakovan - Cedidla (90. Simerský), Vraštil, Procházka, Matejov - Conde (90. Hlinka) - Dramé (70. Fantiš), Hrubý, Tkáč (83. Janetzký), Čanturišvili - Poznar. Trenér: Kalivoda.
Ostrava: Budinský - Juroška, Svozil, Lischka, Ndefe - Kaloč, Tetour (79. Pokorný) - Sor (60. Buchta), Kuzmanović (46. Klíma), Potočný (46. De Azevedo) - Almási. Trenér: Galásek.

Dynamo České Budějovice - 1. FC Slovácko 3:2 (0:1)

Branky: 81. a 84. Bassey, 72. Valenta - 19. Kalabiška, 52. Sadílek. Rozhodčí: Ginzel - Váňa, Novák - Petřík (video). ŽK. Valenta, Horejš (trenér) - Sadílek, Havlík, Daníček. ČK: 68. Hora (Č. Budějovice). Diváci: 857 (omezený počet).
Č. Budějovice: Vorel - Čolič (90.+5 Škoda), Králik, Sladký, Skovajsa - Čavoš (64. Valenta), Hora - Van Buren, Mihálik (64. Vais), Mršič (46. Tolno) - Bassey (90.+7 Javorek). Trenér: Horejš.
Slovácko: Nguyen - Reinberk (88. Vecheta), Hofmann, Kadlec, Kalabiška - Sadílek (88. Šašinka), Havlík - Petržela (75. Navrátil), Kohút (66. Daníček), Holzer (75. Tomič) - Jurečka. Trenér: Svědík.

Viktoria Plzeň - Bohemians Praha 1905 6:0 (3:0)

Branky: 10. Pernica, 31. Kopic, 36. Mosquera, 62. Bucha, 64. Sýkora, 79. Kayamba. Rozhodčí: Berka - Paták, Antoníček - Machálek (video). Bez karet. Diváci: 1000 (omezený počet).
Plzeň: Staněk - Havel (71. Kaša), Pernica, Hejda, Sýkora - Bucha (82. Káčer), Kalvach - Kopic, Čermák (60. Šulc), Mosquera (61. Kayamba) - Beauguel (61. Chorý). Trenér: Bílek.
Bohemians: Bačkovský - Bartek, Köstl, Jindřišek, Kovařík (60. Vala) - Ljovin, Květ (88. Ugwu) - Dostál, Novák (76. Vacek), Keita (46. Koubek) - Puškáč (60. Necid). Trenér: Klusáček.

FK Jablonec - FK Mladá Boleslav 0:1 (0:0)

Branka: 51. Hlavatý. Rozhodčí: Klíma - Kříž, Ratajová - Ondráš (video). ŽK: Kubista - Matějovský. Diváci: 639 (omezený počet).
Jablonec: Hanuš - Holík, Martinec (86. Smejkal), Zelený, Krob - Hübschman (77. Považanec) - Malínský, Houska (64. Kubista), Kratochvíl, Pilař (77. Nešpor) - Doležal (64. Čvančara). Trenér: Rada.
M. Boleslav: Šeda - Douděra, Suchý, Karafiát, Preisler - Ewerton (63. Jurásek), Smrž, Hlavatý (73. Dancák), Matějovský (89. Mužík), Skalák (46. Ladra) - Fila (63. Kadlec). Trenér: Jarolím.

FC Hradec Králové - MFK Karviná 1:0 (1:0)

Branky: 45.+3 Rada. Rozhodčí: Krejsa - Horák, Podaný - Kocourek (video). ŽK: Papadopulos, Qose, Bartošák, Sinjavskij, Čmelík (všichni Karviná). ČK: 43. Túlio (Karviná). Diváci: 246 (omezený počet).
Hradec: Fendrich - Klíma, Čech, Leibl - Mejdr, Kodeš, Rada, Urma - Dvořák, Prekop (64. Vašulín), Vlkanova (90.+1 Kubala). Trenér: Koubek.
Karviná: Bolek - Mikuš (68. Křapka), Santos, Buchta, Šehič - Mangabeira - Sinjavskij (86. Nešický), Qose (59. Stropek), Túlio, Bartošák (59. Čmelik) - Papadopulos (59. Durosinmi). Trenér: Páník.

Slavia Praha - FK Teplice 3:0 (2:0)

Branky: 16. Stanciu, 42. Kuchta, 84. Ousou. Rozhodčí: Machálek - Nádvorník, Mokrusch - Franěk (video). ŽK: Kačaraba - Rezek, Shejbal, Fortelný. ČK: 59. Mareček (Teplice). Diváci: 1000 (omezený počet).
Slavia: Mandous - Masopust, Ousou, Kačaraba (62. Plavšič), Oscar - Holeš, Hromada (74. Madsen) - Schranz (56. Lingr), Stanciu, Olayinka (62. Krmenčík) - Kuchta (74. Samek). Trenér: Trpišovský.
Teplice: Grigar - Vondrášek, Knapík, Chaloupek, Shejbal - Mareček, Jukl - Rezek (46. Černý), Krunert, Kodad (64. Fortelný) - Mareš (64. Trubač). Trenér: Jarošík.

Sparta Praha - Slovan Liberec 2:1 (1:1)

Branky: 5. Karabec, 80. Pulkrab - 33. Frýdek. Rozhodčí: Pechanec - Caletka, Vodrážka - Berka (video). ŽK: Karlsson, Haraslín, Ladislav Krejčí I - Fukala, Purzitidis. Diváci: 977 (omezený počet).
Sparta: Holec - Wiesner, Panák, Ladislav Krejčí II, Hancko - Karlsson (61. Pulkrab), Pavelka, Sáček, Karabec (80. Dočkal), Haraslín (69. Ladislav Krejčí I) - Hložek. Trenér: Vrba.
Liberec: Knobloch - Gebre Selassie, Chaluš, Mikula, Fukala - Tiéhi (80. Michal), Faško (66. Purzitidis) - Koscelník (65. Tupta), Frýdek, Rondič (72. Mészáros) - Rabušic (72. Hilál). Trenér: Kozel.