Leverkusen vyloupil půdu Lipska, Frankfurt slaví výhru nad Union Berlín

Třinácté kolo německé Bundesligy nabídlo podstatnou část svého programu během sobotního odpoledne. Kolín nad Rýnem si doma vyšlápl na Borussii Mönchengladbach a po trefách Ljubičiče, Utha, Dudy a Anderssona zvítězil 4:1. Hostům se podařilo prosadit jen ve druhé půli zásluhou Hofmanna.

Bochum proti Freiburgu doháněla jednobrankové manko, které obstaral krátce po změně stran Lienhart. O pár minut později ale srovnal Polter a osm minut před koncem obstaral výhru Pantovič. Hertha Berlín se ujala vedení proti Augsburgu pět minut před koncem prvního poločasu. Po změně stran se skóre dlouho neměnilo a domácí již větřili zisk tří bodů, když v sedmé minutě nastavení udeřil Gregoritsch a rozhodl tak o dělbě bodů.

Ligový nováček Fürt musel doma skousnout další vysokou porážku. Tentokrát si na jeho půdě zastřílel Hoffenheim a hattrick si připsal Bebou. Wolfsburg otevřel skóre proti Dortmundu již ve druhé minutě zásluhou Weghorsta, ale v první půli stav srovnal Can z penalty. Po změně stran poslal do vedení Malen a devět minut před koncem pečetil výhru uzdravený Haaland.

Bavorský gigant se na zisk tří bodů proti Bielefeldu nadřel a v Allianz Aréně rozhodla jediná trefa, kterou obstaral v 71. minutě Sané.

Nedělní program Bundesligy nejprve nabídl poměření sil mezi Frankfurtem a Unionem Berlín. Domácí se dostali do vedení v první půli zásluhou Sowa, ale po změně stran stav srovnal Kruse z penalty. Až v nastaveném čase vrátil Frankfurtu náskok N´Dicka.

Leverskusen se Schickem v sestavě si vyšlápl na Lipsko a řádil již v první půli, kdy si branky připsali Wirtz a Diaby. Ve druhém poločase sice snížil Silva, ale dvoubrankový náskok hostům vrátil Frimpong.

Fürth - Hoffenheim 3:6
Branky: 22. Leweling, 46. Tillman, 68. Hrgota - 22., 62. a 80. Bebou, 40. a 58. Rutter, 66. vlastní Meyerhofer

Hertha - Augsburg 1:1
Branky: 40. Richter - 90+7. Gregoritsch

Wolfsburg - Dortmund 1:3
Branky: 2. Weghorst - 35. Can z penalty, 55. Malen, 81. Haaland

Bayern - Bielefeld 1:0
Branka: 71. Sané

Frankfurt - Union Berlín 2:1
Branky: 22. Sow, 90+5. N'Dicka - 62. Kruse z pen.