Už se těším, až ho sundám. Hodně to svědí, ale je to tradice, hlásí Pernica o svém listopadovém kníru

Už se těším, až ho sundám. Hodně to svědí, ale je to tradice, hlásí Pernica o svém listopadovém kníru

Jednatřicetiletý obránce Luděk Pernica byl opět k dispozici Viktoriánům a v sobotu se podílel na vysoké výhře 6:0 s Bohemians 1905. Do sestavy se vrátil po karetním trestu a skóre otevřel po centru Čermáka. Mnohým taktéž ale nemohl uniknout jeho vypěstovaný knír, kterým tradičně podporuje globální akci zvanou Movember.

Charitativní akce zaměřená na získání finančních prostředků a zvyšování povědomí o zdraví mužů mu není lhostejná a jak sám přiznal, vnímá ji již jako tradici, kterou dodržuje každý rok. „Už to držím asi osm let, je to pro mě tradice. Občas slýchávám narážky od kluků, třeba i Martin Dostál z Bohemky se mě při zápase ptal, jestli s tím vůbec můžu hrát. Už se těším, až ho sundám. Hodně to svědí, ale je to prostě má tradice,“ smál se autor úvodní trefy Plzně.

„Sledovat zápasy z tribuny je to nejhorší, člověk nemůže pomoci. Nyní jsem dal gól, vyhráli jsme 6:0, takže je to o to to nejlepší, co se mohlo udát. Navíc jsme vyhráli před zápasem na Slovácku a trefilo se šest rozdílných střelců, to nám dodá hodně sebevědomí,“ vykazoval v rozhovoru pro klubové stránky spokojenost a evidentně byl dobře naladěný.

Na Klokany si sice brousili zoubky, ale nikdo v kabině nečekal, že zápas dopadne až takhle dobře. „Je to tak. Před zápasem asi nikoho nenapadlo, že to skončí 6:0. Abych se přiznal, já věřil, že vyhrajeme 4:0, ale dopadlo to tedy ještě o dva góly lépe. Skvělá výhra, nicméně nás mrzelo, že u toho nemohlo být více fanoušků. Taková jsou ovšem vládní opatření a všichni je musíme respektovat,“ dodal Pernica.

Zdroj: fcviktoria.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.