Allegri: Musíme čelit realitě. Jsme přesně tak dobří, jaké je naše postavení v tabulce

Allegri: Musíme čelit realitě. Jsme přesně tak dobří, jaké je naše postavení v tabulce

Letošní výsledkové trápení Juventusu nebere konců. V Lize mistrů sice Stará dáma postoupí do jarních vyřazovacích bojů, ale v Serii A se propadá tabulkou. Zatím posledním hřebíčkem zatlučeným do rakve byl sobotní šlágr v rámci 14. kola, ve kterém svěřenci kouče Allegriho doma nestačili na Atalantu Bergamo.

Jedinou trefu utkání obstaral ve 28. minutě Zapata a rozhodl tak o zisku třech bodů pro hosty. Turínský gigant prohrál tři z posledních pěti střetnutí. Daleko horší je jeho střelecká vizitka, která v této sezóně čítá pouhých 18 branek, což je nejméně ze všech klubů v elitní desítce.

„Musíme čelit realitě. Jsme přesně tak dobří, jaké je naše postavení v tabulce,“ nechal se slyšet kouč Massimiliano Allegri, který naznačil, že by se fanoušci Juventusu letos titulu dočkat nemuseli. „Bude to pro nás výzva dostat se do první čtyřky,“ pokračoval zkušený trenér, který se do Turína vrátil, aby pomohl týmu z krize.

„Před sezonou fanoušci věřili, že máme silný tým, který zkrátka musí získat Scudetto. Já jsem připomínal, že tato očekávání nejsou adekvátní. Jen když akceptujeme realitu, můžeme potom ze sebe setřást tlak a pracovat v lepších podmínkách. Všechno, co můžeme udělat, je snažit se zlepšit,“ uzavřel kouč Juventusu.

Zdroj: sportky.zoznam.sk

Serie A - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.