Horké zboží Ajaxu je unavené z mediálních spekulací. Co vzkázalo do světa?

Horké zboží Ajaxu je unavené z mediálních spekulací. Co vzkázalo do světa?

Poslední měsíce se o něm mluví poměrně často, ale ne každý hráč má rád, když plní titulky evropských médií. Pětadvacetiletý kamerunský brankář André Onana se prezentuje skvělými výkony mezi třemi tyčemi, což neuniklo pozornosti předních evropských klubů, ale africký legionář by se raději soustředil na svou práci v Ajaxu.

V únoru letošního roku dostal od UEFA roční zákaz vinou pozitivního testu na zakázanou látku Furosemid. Klub se brankáře zastal a odůvodnil to tím, že si omylem vzal léky své manželky a proti rozhodnutí se chtěl odvolat. Nepochodil podle představ. Nakonec si Onana odpykal devět měsíců a poprvé od konce ledna naskočil mezi tři tyče ve středečním zápase Ligy mistrů proti Besiktas Istanbul.

Jeho přítomnost v základní jedenáctce Ajaxu byla pro tým velkou vzpruhou, ale také se nabízí možnost, že o něj nizozemský klub velmi brzy přijde. Aktuální kontrakt mu vyprší po konci této sezony, navíc se objevují spekulace, že by se mohl přesunout do Interu Milán či Arsenalu.

„Už jsem o tom chtěl promluvit nějakou dobu, ale byl jsem v Salou a připravoval se individuálně. Každý den jsem na internetu zahlédl článek o mě. Nejprve to byl Arsenal, pak to byl Lyon nebo Inter Milán. Byl jsem z toho už unavený. Média si myslí, že by mě měla informovat o mém vlastním životě, ale tak to není. Mám snad dohodu s jiným klubem? Pořád mám smlouvu s Ajaxem a řešit neustále můj odchod je svinstvo,“ nechal se slyšet Onana v rozhovoru pro Ziggo Sport.

Zdroj: ziggosport.nl