Trpišovský čekal od náhradníků trochu víc: Někteří se mi líbili více, někteří méně, možná to bylo i sebedůvěrou

V posledních duelech Slavia nemusela opustit Vršovice a čtyři vystoupení přetavila v plný počet bodů a velmi lichotivé skóre 15:0.

Zatím naposledy padli v Edenu tepličtí Skláři. Podle hlavního kouče Jindřicha Trpišovského se tak však mohlo stát mnohem výraznějším, než právě třígólovým rozdílem.

Sešívaní náhradníci Lingr, Krmenčík, Plavšič, Madsen a Samek, kteří se vydali oživit hru mezi 55. a 74. minutou utkání, se však tentokráte příliš nevyznamenali a kouč si toho všiml.

"Čekal jsem trochu víc. Zápas byl dobře rozběhlý, soupeř pak navíc byl v deseti. Soupeře stál první poločas hodně sil, když pětkrát vystřídáte, je tam půlka nového týmu. Někteří se mi líbili více, někteří méně, spíš mně ale vadilo, že jsme po střídání hrozně zpomalili hru. Možná to bylo i sebedůvěrou hráčů, někteří jsou více rozehraní a více si dovolí. Pro střídající hráče je škoda, že ani v rozpoložení, ve kterém jsme byli, jsme se v posledních dvaceti minutách více neprosadili, i když jsme si vytvořili šance, ale nedali je. Srdjan Plavšič má alespoň bod za hezkou asistenci, byla to nějaká šance, jak se dostat do pohody a zvýšit si sebevědomí, ať už nějakými přihrávkami nebo průniky do pokutového území. Střídání ale spíše výkon týmu rozbila," posteskl si bývalý stratég Liberce a Žižkova, jehož slova zazněla na webu slavia.cz.

Proč nebyl v nominaci reprezentant Petr Ševčík? "Zranění se mu neobnovilo, spíše jsme jeho návrat trochu uspěchávali na čtvrteční zápas, aby byl k dispozici. Na Teplice jsme ale měli hráčů k dispozici dost, hrát mohl Kuba Hromada i Emil Madsen, Dan Samek už byl také v pořádku. Čeká nás série zápasů, Šéva normálně trénuje, na tenhle zápas jsme to ale nechtěli riskovat. Na čtvrtek jsme to trochu uspěchávali, teď ale nebyl důvod," přiblížil na oficiálních stránkách úřadujícího šampiona pětačtyřicetiletý odborník ze Sinobo Stadium.

Posedí si Nita na lavičce déle? Není důvod něco měnit, hlásí Vrba a Holec se může těšit i na Karvinou

Zdroj: slavia.cz