Vím, že fyzicky problém nemám, fotbalově taky ne. Člověk si toho váží úplně jinak než dřív, říká po návratu Kadlec

Vím, že fyzicky problém nemám, fotbalově taky ne. Člověk si toho váží úplně jinak než dřív, říká po návratu Kadlec

Navrátilec z fotbalové penze Václav Kadlec (29) už strávil na lavičce náhradníků dva listopadové duely proti Českým Budějovicím a Zlínu.

Po více než dvou letech šel do prvoligové akce až na jablonecké Střelnici, na níž si zahrál závěrečných třicet minut a pomohl k těsné výhře hostů.

"Poslední týdny jsem se cítil na tréninku mnohem líp. Věděl jsem, že fyzicky problém nemám, fotbalově taky ne. Člověk si toho váží úplně jinak než dřív," pronesl na webu ČT Sport svěřenec kouče Karla Jarolíma.

Do sestavy mu pomohla absence velezkušeného střelce Milana Škody, jenž nemohl nastoupit kvůli nemoci. "Nebyl Škoďák, takže šance, že se dostanu na hřiště, byla o něco větší než normálně. Vyhlížel jsem to. Hned jak mi trenér řekl, že tam půjdu, tak jsem byl šťastný. Říkal jsem si, že si to hlavně užiju, nebudu nad ničím přemýšlet, nějak to odpracuju a uvidím, co z toho bude. Určitě to bylo příjemné. Bylo to nějakých 30 minut a myslím, že bohatě stačily. Hezky jsem si zaběhal, ale hlavně, že jsme to zvládli a mohl jsem tomu aspoň trochu pomoct," pokračoval v hodnocení bývalý forvard Sparty, Midtjyllandu či Eintrachtu Frankfurt.

I když mohl proti třináctému týmu tabulky skórovat v 83. minutě, nakonec se tak nestalo. Jablonecká tvrz pro něj tak i nadále zůstává gólově zakletá.

"Nikdy jsem tady nedal gól, ani nehrál extra dobře. Na Jablonec nemám moc dobré vzpomínky. Jednou jsem tady nedal penaltu v jednadvacítce v baráži. Jsem rád, že to dopadlo takhle, že jsem to zvládnul a že jsme vyhráli," zakončil na portálu ceskatelevize.cz kolega Suchého, Matějovského, Karafiáta a spol., jehož celek je ve Fortuna:lize na průběžné sedmé pozici.

Nýmand, co měl problém s fetem. U nároďáku nemá co dělat, říká Vízek drsně o Pešírovi

Zdroj: ceskatelevize.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.