Růsek přicházel na Hanou s tím, že by mohl být rozdílový hráč. Stále je tak na půli cesty toho, co by mohl předvádět

Růsek přicházel na Hanou s tím, že by mohl být rozdílový hráč. Stále je tak na půli cesty toho, co by mohl předvádět
OBSAHUJE VIDEO

V rámci české nejvyšší soutěže vstřelila Sigma naposledy pět branek čtyři roky zpět a stalo se tak v Karviné.

Pokud jde o výjezd, větším rozdílem než 5:1 v Ďolíčku nad Pardubicemi vyhrála Olomouc pouze jednou a to před třemi dekádami v sezoně 1991/1992, když přejela Spartak Trnava 7:1.

Hanácké značce k tomu pomohl i dvaadvacetiletý forvard Antonín Růsek, jenž se po gólech do sítí Hradce Králové a Českých Budějovic střelecky prosadil již třikrát za sebou.

V MOL Cupu má po dvou startech dvě branky a ve Fortuna:lize je k tomuto datu na čtyřech gólech, což znamená, že by mohl brzy ohrožovat svůj prvoligový rekord v podobě sedmi tref za ročník.

"Doufám, že to není poslední zápas a bude to v tomhle trendu pokračovat," uvedl na klubovém webu sigmafotbal.cz bývalý útočník Zbrojovky Brno.

Jeho šéf Václav Jílek si navíc pořád myslí, že má ještě na víc, než předvádí. "Hlavně jeho výkonnost je více podle našich představ. Je schopen víc pracovat do defenzivy, makat pro mužstvo. Podrží a uhraje více balonů. Jsem za to rád. Přicházel sem s tím, že by mohl být rozdílový hráč, a myslím si, že je stále tak na půli cesty toho, co by mohl předvádět," citoval server idnes.cz slova bývalého kouče Sparty.

Na Růska spoléhající Sigma, které se brzy vrátí také David Vaněček, je po víkendu osmá a do konce podzimu se představí ještě třikrát. "Tabulku samozřejmě sledujeme a chceme se umístit co nejvýše. Určitě se do posledních zápasů podzimu máme od čeho odpíchnout,“ uzavřel na idnes.cz sám Růsek, jehož mužstvo se za pár dnů představí proti mistrovské Slavii.

Reprezentačním týmem opomíjení obránci, kteří by si možná zasloužili pořádnou mezinárodní příležitost?

Zdroj: idnes.cz, sigmafotbal.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.