Senzace! Gól Schicka nechybí v nominaci na trofej Ference Puskáse. Obstojí však v konkurenci deseti dalších?

Senzace! Gól Schicka nechybí v nominaci na trofej Ference Puskáse. Obstojí však v konkurenci deseti dalších?
OBSAHUJE VIDEO

Přesný zásah českého reprezentanta Patrika Schicka z téměř 50 metrů na EURO 2020 nebo „rabona“ Erika Lamely z Tottenhamu v londýnském derby s Arsenalem figurují v nominaci na gól roku podle Mezinárodní fotbalové federace (FIFA) velmi vysoko. Celkem se o cenu Ference Puskáse bude ucházet 11 gólů.

Schick už získal za svou branku v zápase proti Skotsku cenu pro nejhezčí gól šampionátu a nyní je jedním z favoritů i na zisk trofeje Ference Puskáse.

Kromě již zmíněného Lamely jsou v nominaci i nožičky Luise Diaze z Kolumbie na Copa America a Mehdiho Raremiho z FC Porto v odvetném utkání v Lize mistrů proti Chelsea. Dále jsou mezi uchazeči Francouz Gauthier Hein z druhé francouzské ligy, Rakušan ve službách Borussie Mönchengladbach Valentino Lazaro za gól patou, Alžířan Rijád Mahriz, který se předvedl krásnou ekvilibristikou v kvalifikaci na mistrovství Afriky. Řek Vangelis Pavlidis a jeho sólo v nizozemské lize.

Nechybí ani dámské osazenstvo, kde o cenu bude usilovat dalekonosný volej v podání Ghaňanky Sandry Owusu-Ansahové, Mexičanka Daniela Sanchezová či hráčka Manchesteru City Caroline Weirová.

Video: YouTube

Zdroj: aktualne.cz