Nároďák se musí dostat do formy, zatím nedosahuje maxima, Schick se musí dát dohromady, doufá Rozehnal

Nároďák se musí dostat do formy, zatím nedosahuje maxima, Schick se musí dát dohromady, doufá Rozehnal

V březnu 2022 čeká českou reprezentaci baráž o postup na mistrovství světa. V prvním utkání je čekají Švédi a v případě výhry narazí v rozhodujícím duelu proti lepšímu z dvojice Rusko/Polsko. Bývalý reprezentační obránce David Rozehnal vidí na postup reálnou šanci.

„Zastávám názor, že šance je proti jakémukoliv týmu. Samozřejmě šance rostou a klesají v závislosti na kvalitě soupeře. Myslím, že je hratelné jak Švédsko, tak Polsko i Rusko. Švédi jsou přijatelný soupeř, mohli jsme narazit na daleko těžší týmy. Kluci budou muset předvést maximum,“ myslí si Rozehnal, jehož slova nabídl web tn.nova.cz.

Bývalý reprezentant si zahrál na světovém šampionátu v roce 2006, Česká republika vypadla ve skupině, když v konkurenci Itálie, Ghany a Spojených států skončila na třetím místě. Italové nakonec celé mistrovství vyhráli. „Strašně rád bych viděl na šampionátu nás, ale pokud bychom to nebyli my, tak to přeji Polsku. A to hlavně kvůli Lewandowskému. Poslední dobou má neskutečnou formu. V souboji s Ruskem favorizuji je. Lewandowski dává spoustu gólů a Poláci budou hladovější. Rusko je nevyzpytatelné a hrají hodně důrazný fotbal,“ dodává jednačtyřicetiletý rodák ze Šternberku.

Nároďák se potřebuje dostat do formy. „Češi momentálně nejsou v ideálním rozpoložení a nepřibližují se svému maximu. Ale doufejme, že se dá dohromady Patrik Schick. Doufejme, že bude mít dobrou formu. Ale ne jenom on, ale i zbytek týmu,“ přidal pro web tn.nova.cz bývalý hráč Olomouce, Brugg, PSG, Newcastlu, Lazia, Hamburku, Lille či Oostende.

Zdroj: tn.nova.cz