Kadlec? Až zimní příprava ukáže, jak na tom skutečně je, ale pokud se opravdu vrátí, bude se na co dívat...

Kadlec? Až zimní příprava ukáže, jak na tom skutečně je, ale pokud se opravdu vrátí, bude se na co dívat...

Exreprezentant Václav Kadlec má za sebou návrat do prvoligové branže, v rámci níž si v mladoboleslavském dresu zahrál zápas přesně po 996 dnech absence.

Proti Jablonci i přes jednu větší šanci sice neskóroval, nicméně jinak během necelých třiceti minutách čistého času nezklamal a svému mužstvu pomohl na neoblíbené Střelnici k těsnému triumfu.

Co říkal na jeho návrat velezkušený odborník Ivan Kopecký? "Věděl jsem, že se na návrat chystá, ale nenapadlo by mě, že naskočí v takhle těžkém zápase, do toho sněžení. Je vidět, že se toho vůbec nebojí. Podle mě až zimní příprava ukáže, jak na tom skutečně je. Moc bych mu přál, aby se dokázal vrátit natrvalo, byl to velký talent českého fotbalu. Správný kluk, žádný bolístko, na nic se nevymlouval. Vždycky se rval za svůj tým a za pravdu. Takové typy mám rád – a pokud se Vašek opravdu vrátí, bude se na co dívat," předpověděl někdejší stratég českých Lvíčat, jehož názor publikoval iSport.cz.

Tým z Mladé Boleslavi, který je tabulkově momentálně sedmý s nevelkou ztrátou na první šestku, by pro něj měla být ideální adresa. Jednak proto, že na ní pracuje Karel Jarolím a jednak kvůli tomu, že trénuje s ikonami jako Marek Suchý, Milan Škoda či Marek Matějovský.

"Rozhodně. Může mít jistotu, že mu trenér věří, když mu dal šanci v takovém zápase. Tohle teď Vašek potřebuje, bude vděčný za každou minutu. Ze začátku by mu měla sedět pozice žolíka s tím, že se minutáž může postupně natahovat. Jen mu musí vydržet zdraví, bez toho to nepůjde. Ale to ví on sám nejlíp," uzavřel na serveru isport.blesk.cz Kopecký, jenž v minulosti šéfoval také Baníku, Vítkovicím nebo Slavii.

Devětadvacetiletý útočník by mohl dostat šanci i v nedělním domácím klání proti čtrnáctým Pardubicím, kterým se až tolik nedaří a za poslední tři zápasy inkasovaly hned jedenáctkrát.

Heča ani Nita prý nejsou tak dobří, aby řídili obranu spolehlivě. Sparta by prý měla přivést do branky osobnost

Zdroj: isport.blesk.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.