Český fotbal je plný rychlokvašek, někteří kluci dostávají trenérský džob bez zkušeností, a to je špatně, rozčiluje se Csaplár

Český fotbal je plný rychlokvašek, někteří kluci dostávají trenérský džob bez zkušeností, a to je špatně, rozčiluje se Csaplár
OBSAHUJE OHLASY

Trenér, televizní komentátor a expert Josef Csaplár v glosáři pro sport.cz se pozastavuje nad tím, jak český fotbal ztrácí kompetentní lidi na trenérských pozicích a postech sportovních ředitelů.

„Možná je nefér, že si vytáhnu jednu větu trenéra Teplic Jiřího Jarošíka, který po další porážce v lize prohlásil, že když na Stínadla přicházel, věděl, že to bude těžké. Ale že netušil, že až tolik. Přesně tohle je jeden z příkladů nekompetentnosti,“ byl hned Csaplár v glosáři pro sport.cz konkrétní.

Csaplárovi se nelíbí, že na pozici trenérů a sportovních manažerů se dostávají tzv. rychlokvašky. „Kompetentnost je lidská a odborná. Lidská je třeba pracovitost, opravdovost, zapálenost. Pokud chcete vykonávat funkci trenéra nebo sportovního ředitele, je to džob na čtyřiadvacet hodin denně, sedm dnů v týdnu, na 365 dnů v roce. Kompetentnost odborná pak zahrnuje obecné a profesionální vzdělání. Když dlouhodobě tvrdím, že bude v českém fotbale hůř, tak právě pro to, že je v něm nekompetentnosti hrozně moc,“ pokračoval devětapadesátiletý kouč.

„Někteří kluci dostávají trenérský džob bez předchozích zkušeností. To samé se týká sportovních ředitelů. Pokud dostanou tým s hotovými hráči, tak to ještě jde. Ale pokud mužstva plná mladíků, dostávají se do neskutečných potíží. Tohle ale platí všude na světě. Viz Frank Lampard v Chelsea,“ konstatoval zkušený trenér pro sport.cz.

Zdroj: sport.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.