Útěk z rozumu i přes vlnu výčitek aneb Kvintet hvězd, který opustil potápějící se loď zavčasu

V dnešní době se již celoživotní loajalita nenosí a většina hráčů během svých kariér vystřídá hned několik klubů. Pobíhají napříč Evropou a hledají vše od slávy po lepší zázemí či tučnější výplatní šeky. Vydat se za štěstím a lepšími zítřky však nelze nikomu vyčítat. Někdy se odchod vyloženě nabízí a exodus může budit skok přes palubu potápějící se lodi. Podívejme se na pět momentů v nedávné historii, kdy by šlo toto tvrzení bez problémů aplikovat.

3) Fernando Torres z Liverpoolu

Přestup Fernanda Torrese z Liverpoolu za 50 milionů liber se mnohdy označuje za nevhodnou investici ze strany Chelsea, ale samotný hráč zase s tímto krokem nemohl být nespokojen. V té době se Reds ocitli v zoufalé finanční tísni a klub neměl příliš růžový výhled do dalších let.

I samotný Torres později vysvětloval svůj odchod slovy, že se cítil být klubem zrazen a nejistý ohledně své budoucnosti na Anfield Road. Přesun do Chelsea sice nebylo zcela vysněným angažmá, ale zatímco s Liverpoolem byla cesta k trofejím daleká, na Stamford Bridge se radoval z triumfu v Lize mistrů.