Útěk z rozumu i přes vlnu výčitek aneb Kvintet hvězd, který opustil potápějící se loď zavčasu

V dnešní době se již celoživotní loajalita nenosí a většina hráčů během svých kariér vystřídá hned několik klubů. Pobíhají napříč Evropou a hledají vše od slávy po lepší zázemí či tučnější výplatní šeky. Vydat se za štěstím a lepšími zítřky však nelze nikomu vyčítat. Někdy se odchod vyloženě nabízí a exodus může budit skok přes palubu potápějící se lodi. Podívejme se na pět momentů v nedávné historii, kdy by šlo toto tvrzení bez problémů aplikovat.

1) Zlatan Ibrahimovič z Juventusu

V roce 2006 to nebyl jen úprk Cannavara, ale také Zlatan Ibrahimovič si obratem balil kufry, aby se přestěhoval do Interu Milán. Opět v tom měl, stejně jako v případě Ronalda, prsty Mino Raiola, který později argumentoval tím, že jeho klient plánoval opustit Starou dámu už rok.

Toto tvrzení se zdálo být ale nepravděpodobné, neboť švédský kanonýr se Bianconeri upsal teprve v roce 2004. Již zmíněný skandál označovaný jako Calciopoli však italským fotbalem zamával a někteří funkcionáři dostali doživotní zákaz figurovat ve spojitosti s tímto sportem. Dopad se nevyhnul ani Juventusu, který kromě celé řady schopných hráčů přišel i své místo v Serii A. Je možné, že se již brzy bude historie opakovat?

Zdroj: sportskeeda.com