Vedení Borussie stále pracuje na tom, jak získat Hložka. Cesta by měla být otevřená i díky Rosickému

Vedení Borussie stále pracuje na tom, jak získat Hložka. Cesta by měla být otevřená i díky Rosickému

Borussia Dortmund, jež zatím jako jediná z bundesligového peletonu stačí Bayernu, má podle německého portálu Sport 1 v hledáčku devatenáctileté útočníky Karima Adeyemiho ze Salcburku a Adama Hložka ze Sparty.

Prioritou je podle zmíněného média zisk mnichovského rodáka s nigerijskými kořeny, nicméně radar neopouští ani letenský teenager ze stále Pavla Pasky, o němž už se dříve mluvilo i ve spojitosti s West Hamem, Atlétikem Madrid či Bayerem Leverkusen.

"Vedení Borussie na pozadí pracuje na tom, jak získat Hložka. Útočníka, který je na seznamu už delší dobu," citoval server idnes.cz výše zmíněný kanál Sport 1.

"Dortmund má cestu do hlavního města Česka otevřenou, sportovním ředitelem Sparty je Tomáš Rosický, který za Borussii hrál na startu milénia," připomněl Sport 1 známou skutečnost ohledně fotbalisty, jehož bilance v soutěžních zápasech je 32 gólů a 32 asistencí ve 108 vystoupeních.

Svěřenec Pavla Vrby je na radaru BVB již řadu měsíců. O jeho možném příchodu na Vestfálský stadion se ostatně psalo již v době, kdy žlutočerné barvy opouštěl kvůli Manchesteru United mladý anglický expres Jadon Sancho.

A protože je Nikem sponzorovaný Adeyemi spojován také s Lipskem, Paris Saint-Germain i Barcelonou a jeho cena bude určitě vyšší než u o sedm měsíců mladšího sparťanského mladíka, obchod s letenským "S" určitě není nereálný.

Oba zmínění hráči mají každopádně se svými nynějšími chlebodárci kontrakty do léta 2024.

Na Letné se rozdávaly víceleté kontrakty. Na jaké svěřence kouče Horňáka došlo?

Zdroj: idnes.cz

Bundesliga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.