Empoli využilo oslabení Turína. Lazio v přestřelce s Udinese přišlo o výhru v deváté minutě nastavení

Dvěma dohrávkami patnáctého kola pokračovala italská Serie A ve čtvrtek večer. Empoli využilo v souboji s méně slavným turínským klubem vyloučení domácího celku a z Turína odváží bod. Lazio by se v případě úspěchu s Udinese mohlo posunout na šesté místo. Přestřelka, ve které římští fotbalisté sahali po vítězství, ale nakonec skončila 4:4. Udinese se povedlo vyrovnat v deváté minutě nastavení...

Fotbalisté Turína, za které nastoupil v základní sestavě i český stoper David Zima, vstoupili do utkání s Empoli více než dobře a už po patnácti minutách vedli o dvě branky. Hosté ale ve třicáté minutě snížili a i přesto, že do druhého poločasu nastupovali za nepříznivého stavu 2:1, dokázali proti soupeři, který hrál o deseti, využit přesilovku a utkání vyrovnat.

Skvělý zápas. Boji římského Lazia a Udinese nechybělo nic. Napětí, emoce a ani góly. Ačkoliv obě mužstva určitě pomýšlela v průběhu zápasu na tři bod, nakonec si bodový zisk musela rozdělit. Fotbalisté Udinese vsoupili do utkání s římským Laziem dobře a po sedmnácti minutách se radovali z vedení gólem Beta. Domácím se však povedlo ve 34. minutě zásluhou Immobileho vyrovnat. To ovšem hosty nakoplo a ještě do konce první půle si stihli vytvořit dvougólový náskok do druhé půle gruhým gólem Betaa a Molina. Ve druhé pětačtyřicetiminutovce ovšem Lazio předvedlo velkou jízdu a třemi góly naopak urvali vedení na svou stranu. Když už se zdálo, že si domácí ve vyhroceném utkání odnesou tři body, vyrovnal v deváté minutě nastavení skvělé přestřelky Arslan. Vše ještě bylo korunováno třetí červenou kartou zápasu hostujícího Walaceho (již před tím byly v průběhu druhého poločasu udělena červená karta na každé straně) po vyrovnávajícím gólu.

Serie A, 15. kolo - dohrávky:

FC Turín - Empoli 2:2 (2:1)
Branky: 10. Pobega, 15. Pjaca – 34. S. Romagnoli, 72. La Mantia.

Lazio Řím - Udinese Calcio 4:4 (1:3)
Branky: 34. Immobile, 51. Pedro, 56. S. Milinković-Savić, 79. Acerbi – 17. a 32. Beto, 44. N. Molina, 90+9. Arslan.