Bla, bla, bla... Takto Messiho otec reagoval na kritiku, že jeho syn získal Zlatý míč neoprávněně

Bla, bla, bla... Takto Messiho otec reagoval na kritiku, že jeho syn získal Zlatý míč neoprávněně

Po pondělním m slavnostním galavečeru, na kterém získal Lionel Messi už svůj sedmý Zlaty míč, se fotbalová veřejnost rozdělila na dva tábory. Jeden říká, že Argentincovo vítězství je zasloužené, ten druhý si myslí pravý opak.

Do této vášnivé diskuse se už stihlo zapojit hned několik známých fotbalistů. Například středopolař Realu Madrid Toni Kroos se podle serveru Goal.com vyjádřil k Messiho triumfu poměrně negativně „Messi získal trofej tentokrát neprávem. Nepochybuji o tom, že Messi spolu s Cristianem jsou nejlepšími hráči poslední dekády, ale tento rok měli být v hlasovaní před nimi jiní. Podle mého osobního názoru měl být vítězem Karim Benzema, protože každý den z první ruky vidím, jak na sebe tvrdě pracuje. Vidím, jaký je to skvělý fotbalista.”

Všechny překvapila i slova Messiho bývalého spoluhráče z Barcelony Daniho Alvese, který by Zlatý míč za rok 2021 udělil Christianovi Eriksenovi. Dánský středopolař v zápase s Finskom na letním EURO zkolaboval a málem přišel o život. „Myslím si, že tímto gestem bychom mohli vyslat pozitivní signál směrem k lidem, který by jim připomínal, že v životě existují i důležitější věci, než je sport,” uvedl Dani Alves.

Přidal se i bývalý španělský reprezentační brankář Iker Casillas, který na svůj Twitter napsal: „Je pro mě stále těžší a těžší uznávat tyto individuální ocenění. Podle mě je Messi jedním z pěti nejlepších hráčů celé fotbalové historie, ale hlasující by měli pochopit, že v tomto případě se vítěz vybírá na základě jeho výkonů v průběhu jedné sezóny. Není to až tak těžké.”

Nejvíc se ale v posledních hodinách hovoří o reakci Cristiana Ronalda, který skončil v tomto roce hlasovaní magazínu France Football až na 6. místě a na svého argentinského rivala ztrácí v této chvíli už dva Zlaté míče. Na sociální síti Instagram se totiž objevil příspěvek, ve kterém autor zpochybnil Messiho vítězství a napsal, že Zlatý míč za uplynulý rok si víc zasloužil Cristiano. Textu, který pravděpodobně napsal nějaký Ronaldův fanoušek, by si všimlo pravděpodobně pouze minimum lidí, kdyby ho ovšem neokomentoval sám Portugalec. Rodák z Madeiry totiž pod uvedený příspěvek napsal jedno slovo „Fakta”, čím naznačil, že s autorem v zásadě souhlasí.

Na vzniklou situaci a hodně negativních reakcí se nakonec rozhodl zareagovat Messiho otec Jorge, který na Instagramu zveřejnil fotku svého syna s rekordní sedmou trofejí Zlatého míče a k tomu přidal krátký text: „Bla, bla, bla... Jen pokračujte.”

Na základě příspěvku Jorgeho Messiho je tedy zřejmé, že Argentincova rodina si z kritiky nepřejících nedělá těžkou hlavu. Podpořit Lionela Messiho se rozhodl mezi jinými například i trenér Manchesteru City Pep Guardiola, který se vyjádřil následovně: „Nikdy nemůžete říct, že Messi vyhrál Zlatý míč neprávem.”

Messi lanařil Martíneze Barcelony. Jsem rád, že jsem zůstal v Interu, přiznal nyní Argentinec