Tottenham porazil doma Brentford. Ronaldo pomohl dvěma góly k výhře Manchesteru nad Arsenalem

Dvěma zápasy pokračovala první prosincový čtvrtek anglická Premier League. Tottenham vedl na domácí půdě nad Brentfordem v průbehu druhé půle 2:0 a kráčel za třemi body. V taháku večera mezi Arsenalem a Manchesterem United na Old Trafford zůstaly nakonec po remízové půli všechny body v divadle snů.

Tottenham napravil ostudnou porážku se slovinskou Murou z Konferenční ligy a podal v domácím utkání s Brentfordem slušný výkon korunovaný dvěma góly a zaslouženými třemi body. "Kohouti" hosty nepustili do žádné vyložené šance. V poklidně hraném utkání byli Spurs lepším a díky výhře se přiblížili špičce Premier League.

Manchester United v důležité dohrávce 14. kola Premier League nakonec doma porazil Arsenal 3:2 a přiblížil se londýnskému soupeři na rozdíl dvou bodů. Arsenal zůstává pátý, "Rudí ďáblové" se díky výhře posunuli na sedmé místo. Nejdůležitějšími postavami zápasu byli Cristiano Ronaldo a Fred. První jmenovaný pomohl ke třem bodům dvěma brankami. Fred neprve při prvním gólu nešťastně srazil vlastního brankáře de Geu, poté ale přihrál na vyrovnávající branku a u rozhodující penalty, kterou proměnil Ronaldo, to byl právě Fred, kdo byl faulován.

Premier League, dohrávky 14. kola:

Tottenham Hotspur - Brentford 2:0 (1:0)
Branky: 12. Canós, 65. Son Hung-min.

Manchester United - Arsenal 3:2 (1:1)
Branky: 44. B. Fernandes, 52. Ronaldo, 70. Ronaldo pen. – 13. Smith-Rowe, 54. Ödegaard.