Mandous se vrací do Olomouce a na sérii neprůstřelnosti nehledí: Důležité jsou tři body!

Mandous se vrací do Olomouce a na sérii neprůstřelnosti nehledí: Důležité jsou tři body!

Prodloužit řadu pěti výher, nedat týmům za sebou “čuchnout,” a v ideálním případě prohloubit příkop mezi jejich první pozicí a jejími pronásledovateli. To jsou plány Slavie před sobotním výjezdem do Olomouce.

 

Stejný soupeř, jiná situace. Když cca před pěti týdny Slavia dohrávala svůj odložený zápas s Olomoucí, na vedoucí Plzeň se dívala se sedmibodovým odstupem a třeba jak chutná pocit čistého konta si její brankář už prakticky nepamatoval (Slavia tehdy inkasovala v sedmi po sobě jdoucích ligových zápasech). Na konci října nicméně sešívaní díky jedinému gólu Petera Olayinky Sigmu přetlačili a začal se odvíjet úplně jiný příběh. Tým z Edenu během celého listopadu v lize nezaváhal, díky čtyřem navazujícím výhrám se přehnal okolo Slovácka, Sparty i Plzně a vystoupal do čela tabulky kde má nyní tříbodový náskok a i ta v říjnu nepříliš funkční obrana začala dělat štábu Jindřicha Trpišovského radost, když v lize neinkasovala už 498 minut. Takže sobotní zápas na Hané slávisté v podstatě vnímají jako možnost posilovací dávky očkování na vítěznou náladu.   

“V Olomouci se relativně dobře hraje, protože tam je vždycky skvěle připravené hřiště, což by mohlo vyhovovat oběma stranám, protože i Olomouc se snaží hrát fotbalově. Věříme, že to bude dobrý zápas s vítězným koncem pro nás,“ konstatoval v předzápasovém rozhovoru asistent trenéra Jaroslav Köstl. A ohledně zlepšené defenzívy se snaží zůstat při zemi. „Vždycky to není jen o té pětici vzadu, ale o práci celého týmu. Nějaká okénka jsme tam bohužel měli. S Feyenoordem, kdy jsme hráli proti deseti, byli nejvytíženější hráči v posledních patnácti minutách naši stopeři. Samozřejmě nás to těší, budeme tu sérii chtít prodloužit, ale musíme být efektivnější směrem dopředu,“ doplňuje Köstl.

Mužem, který si bez 120 sekund 500 minutovou absenci nutnosti vytahovat balón z vlastní sítě užívá, je Aleš Mandous. Pro toho je cesta na Andrův stadión speciální i z důvodu, že právě odsud na Prahu 10 zamířil. „Momentálně se cítím skvěle. Vzpomínám na Olomouc jen v dobrém, protože jsem tam dostal možnost chytat ligu a odchytal jsem tam i svoje dva reprezentační zápasy,“ říká brankář Aleš Mandous. Ani on ale na serii neprůstřelnosti a rekordech tohoto typu  nehraje, byť už je za polovinou nejlepšího výkonu v české lize, který s 902 minutami drží Petr Čech. “Pro mě je to skvělé, ještě jsem takovou sérii neměl. Důležité jsou výhry a tři body, když vyhrajeme a bude to 2:1, tak budu taky šťastný,“ objasňuje Aleš Mandous.

zdroj: slavia.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.