Proti silným týmům hrajeme lépe, hlásí Páník a doufá, že Karviná Spartu obere stejně jako Slavii a Slovácko

Proti silným týmům hrajeme lépe, hlásí Páník a doufá, že Karviná Spartu obere stejně jako Slavii a Slovácko

Jako obří favorit jede v tabulce třetí Sparta do Slezska na hřiště “beznadějně” předposlední Karviné. Domácí po podzimních remízách 3:3 se Slavii a 2:2 se Slováckem nicméně věří, že ani tým z Letné nemusí být nad jejich síly. 

 

V tomto ročníku v lize ještě nevyhráli. Z šestnácti zápasů pouze pětkrát remizovali, ale dva tyto body předposlední Karviná získala proti  - v tuto chvíli - vedoucí Slavii a čtvrtému Slovácku. A trenér domácích Bohumil Páník tak doufá. “Protí silnějším soupeřům hrajeme lépe, můžeme se na ně takzvaně vytáhnout a hrát dobrý fotbal,” hledá pozitiva Páník a libuje si, že se mu do kádru vracejí zkušení Michal Papadopoulos a Lukáš Bartošák. Proti Spartě si podle jeho slov musí Karviná dát pozor na kombinační hru letenských, přečíslení v křídelních prostorech a následné dohrávání před bránou, přičemž Sparta dle něj má vynikající hlavíčkáře ze kterých Páník vypichuje především Ladislava Krejčího mladšího. “Musíme být hodně odolní a zvládnout to,” definuje základní předpoklad jakéhokoliv potenciálního rozhojnění tuze chudého bodového konta Karvinských.

To mezi Sparťany se o předpokládaném výsledku příliš nespekuluje. “Musíme to zvládnout,” zní jednohlasně z Letné. “My si jedeme pro tři body,” potvrzuje tuto linii asistent trenéra Lubomír Loučka, který nepředpokládá, že by Karvinou mělo nějak poškodit vložené dohrávané utkání, které Slezané v týdnu absolvovali na Bohemce (0:3). “Oni hrajou o záchranu, takže do toho půjdou na víc než sto procent, zvlášť když hrají proti Spartě,” neočekává Loučka že by jeho tým mohl počítat s unaveným soupeřem.

Podobně - s pocitem potřeby v Karviné vyhrát ale též s předpokladem tvrdého boje o tyto tři body - sobotní utkání vidí i Dávid Hancko a “novinka” v bráně Sparty Dominik Holec. “My už jsme na Teplicích viděli, že oni nehráli tak špatně jak by naznačoval bodový zisk, takže určitě to nebude snadné,” hlásí Hancko a Holec doplňuje že Sparta prostě v Karviné zaváhat nesmí.

zdroj: mfkkarvina.cz/sparta.cz