Schick exceloval a připsal si čtyři góly s asistencí, Mönchengladbach dostal naloženo od Freiburgu

Teprve čtrnácté kolo podzimu rozehrává německá bundesliga. Jeho jednoznačným šlágrem je sobotní střetnutí z úplné špice tabulky, kdy do Dortmundu zavítal Bayern Mnichov, který zvítězil 3:2. Pro české fanoušky je snad ale důležitější jiná zpráva. Patrk Schick po zranění nelení a Fürthu nasázel ve druhém poločase čtyři góly. Na třetí gól Leverkusenu Schick navíc nahrál.

V pátek Lipsko, ve čtvrtek Slavie, příští neděli beznadějně poslední Furth. Takový je nejbližší program fotbalistů Unionu Berlín, kteří do něj odstartovali těsnou výhrou nad stále tápajícím RB Lipsko. Domácí se poté, co jim v druhém poločase trefil tři body Baumgartl dočasně posunuli na čtvrté místo zajišťující postup do Ligy mistrů. Oproti tomu hosté se po třetí prohře v řadě propadají stále hlouběji tabulkou a nyní patří již do průměrného středu s dvoubodovou ztrátou byť jen na místo zajišťující Konferenční ligu.

Leverkusen potvrdil v souboji s posledním Fürthem roli velkého favorita a už ve dvanácté minutě se dostali do vedení. Za stavu 2:0 se sice ještě poslednímu celku Bundesligy povedlo snížit, ale po třetím gólu v závěru první půle už bylo prakticky vymalováno. A ve druhém poločase už si vzal hlavní slovo český kanonýr ve službách Leverkusenu Patrik Schick. Ten během třiceti minut nasázel bezmocnému Fürthu hned čtyři góly. Celkově jich má český fotbalista v letošní sezóně už dvanáct.

Zápas dvou rozdílných poločasů. I tak by se dalo nazvat utkání Augsburgu a Bochumi. Zatímco ten první poločas patřil jednoznačně hostům z Bochumi, kteří ze čtyř střel v první pětačtyřicetiminutovce vytězili hned tři góly, druhý poločas byl naprosto opačný. Za vyrovnáním se totiž hnali domácí, kterým se to málem i povedlo. Nakonec však Bochum zápas zvládla.

Bielefeldu se z utkání s Kolínem nad Rýnem povedlo vytěžit bod, ale i tak domácí fotbalisté pravděpodobně spokojeni nejsou. I přestože byli většinu utkání lepším a aktivnějším týmem, museli dotahovat jednobrankové manko z první půle. Ač se jim to povedlo, více už z utkání, ve kterém měli územní převahu, vytěžit nedokázali.

Hoffenheim sice nevstoupil do utkání s Frankfurtem ideálně a od patnácté minuty prohrával, poté se ale domácí fotbalisté vzpamatovali a třemi brankymi otočili stav utkání. Hostéí z Frankfurtu již stihli jen snížit.

Nečekaného, ale zcela zaslouženého vítěze nabídl duel Mohuče a Wolfsburgu. Domácí fotbalisté byli po celé utkání jasně lepší a zkušeně si hlídali dvougólový náskok z první půle, který získali již během úvodních čtyř minut zápasu. V devadesáté minutě si navíc srazil míč do vlastní sítě Lacroix, čímž potvrdil zmar hostujícího Wolfsburgu.

Z krásného a parádního utkání mezi Dortmundem a Bayernem Mnichov si odnášejí všechny tři body hosté. Ti dnes nebyli lepší, ale pouze šťastnější. Ve skvělé podívané ale Dortmund dolatil na to, že nemá zabijáka Lewandowskiho. Tendvěma góly rozhodl o vítězství Bayernu.

Bundesliga, 14. kolo:

Union Berlin - RB Lipsko 2:1 (1:1)
Branky: 6. Awoniyi, 57. Baumgartl - 13. Nkunku.

Leverkusen - Fürth 7:1 (3:1)
Branky:
12. A. Adli, 18. Tapsoba, 45. Hincapié, 49., 69., 74. a 76. Schick – 33. Dudziak.

Augsburg - Bochum 2:3 (0:3)
Branky: 57. Gregoritsch, 86. D. Caligiuri z pen. – 23. a 45+2. Polter, 40. Holtmann.

Bielefeld - Kolín nad Rýnem 1:1 (0:1)
Branky: 60. Lasme – 17. S. Özcan.

Hoffenheim - Eintracht Frankfurt 3:2 (2:1)
Branky: 24. Geiger, 30. Rutter, 60. Samassékou – 15. Borré, 72. Paciência.

Mohuč - Wolfsburg 3:0 (2:0)
Branky: 2. Burkardt, 4. Stach, 90. Lacroix vla.

Dortmund - Bayern Mnichov 2:3 (1:2)
Branky: 5. Brandt, 48. Haaland – 44. Coman, 9.a 77. Lewandowski z pen.

Stuttgart - Hertha 2:2
Branky: 15. Marmoush, 19. Forster - 40. a 76. Jovetić

Mönchengladbach - SC Freiburg 0:6
Branky: 2. Eggestein, 5. Schade, 12. Lienhart, 19. Hofler, 24. Höler, 37. Nico Schlotterbeck